Termopara w zastosowaniach przemysłowych

Zapytanie

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Do formularza
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Termopara jest czujnikiem temperatury dostarczającym napięcie elektryczne zależnie od temperatury. W przeciwieństwie do termometrów rezystancyjnych, termopara służy, do mierzenia wyższej temperatury (do 1700°C). Dodatkową zaletą jest minimalna średnica termopary w osłonie. Gdy termopara jest używana bez osłony termometrycznej, zapewnia nadzwyczaj krótki czas reakcji. Termopara zasadniczo reagują szybciej od termometrów rezystancyjnych.

W zakresie oferty firmy WIKA znajdują się odpowiednie termopary do każdego z zastosowania:

Z osłoną termometryczną

Osłony termometryczne odgradzają czujniki temperatury od agresywnych substancji i innych szkodliwych wpływów.  W ten sposób jest chroniony operator, środowisko i termopara.

Termopara z kołnierzową osłoną termometryczną ze stali nierdzewnej zaprojektowana jest do montażu w zbiornikach i rurach. Termopara z przyłączem gwintowym jest odpowiednia do bezpośredniego mocowania śrubami w procesie. W przypadku termopar do wysokich temperatur, przewody termoelektryczne termopar są wbudowane do osłony termometrycznej. Dlatego można mierzyć bardzo wysokie temperatury. Termopara do mierzenia temperatury gazów wydechowych jest odpowiednia do pomiaru temperatury w mediach gazowych w zakresie niskiego ciśnienia (do ok. 1 bar).

Do montażu w osłonie termometrycznej

Termopara może być łączona z wieloma różnymi modelami osłon termometrycznych. Termometr można dopasować do każdego wymiaru osłony termometrycznej i każdego zastosowania dzięki indywidualnej budowie składającej się z główki podłączeniowej, czujnika, długości zanurzenia itp.

Do bezpośredniogo montażu

Przyrządy te są stosowane w przypadkach, gdy temperatura musi być mierzona bezpośrednio termoparą w procesie. Termopary bez osłon termometrycznych są odpowiednie do wszystkich zastosowań, w których nie występują agresywne media ani substancje ścierne.

Sondą powierzchniową

Do pomiaru powierzchniowego temperatury, wśród oferty firmy WIKA można znaleźć termopary z sondami powierzchniowymi. Różne modele umożliwiają pomiar płaskich powierzchni – łącznie z powierzchniami wewnątrz pieców do spalań i na rurach w zastosowaniach laboratoryjnych i przemysłowych. Termoparę można również montować bezpośrednio w wywierconych otworach.

Do przemysłu tworzyw sztucznych

Termopara do gorących kanałów została zaprojektowano specjalnie do zastosowania w przemyśle tworzyw sztucznych. Są one odpowiednie do zadań pomiarowych, w których są one wprasowane do kanału żebrowanego wzdłuż części obrabianych lub gdzie końcówka czujnika metalowego jest mocowana bezpośrednio w wywierconym otworze.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta

Bez względu na to, czy chodzi o termoparę wysokociśnieniową do zastosowania w syntezie polietylenu, czy też termoparę wielopunktową do przemysłu chemicznego – w bogatej ofercie firmy WIKA znajduje się wiele termopar dostosowanych do wymagań użytkowników.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0