Zapytanie

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Do formularza
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Termopara jest czujnikiem temperatury dostarczającym napięcie elektryczne zależnie od temperatury. W przeciwieństwie do termometrów rezystancyjnych, termopara służy, do mierzenia wyższej temperatury (do 1700°C). Dodatkową zaletą jest minimalna średnica termopary w osłonie. Gdy termopara jest używana bez osłony termometrycznej, zapewnia nadzwyczaj krótki czas reakcji. Termopara zasadniczo reagują szybciej od termometrów rezystancyjnych.

W zakresie oferty firmy WIKA znajdują się odpowiednie termopary do każdego z zastosowania:

Z osłoną termometryczną

Osłony termometryczne odgradzają czujniki temperatury od agresywnych substancji i innych szkodliwych wpływów.  W ten sposób jest chroniony operator, środowisko i termopara.

Termopara z kołnierzową osłoną termometryczną ze stali nierdzewnej zaprojektowana jest do montażu w zbiornikach i rurach. Termopara z przyłączem gwintowym jest odpowiednia do bezpośredniego mocowania śrubami w procesie. W przypadku termopar do wysokich temperatur, przewody termoelektryczne termopar są wbudowane do osłony termometrycznej. Dlatego można mierzyć bardzo wysokie temperatury. Termopara do mierzenia temperatury gazów wydechowych jest odpowiednia do pomiaru temperatury w mediach gazowych w zakresie niskiego ciśnienia (do ok. 1 bar).

Do montażu w osłonie termometrycznej

Termopara może być łączona z wieloma różnymi modelami osłon termometrycznych. Termometr można dopasować do każdego wymiaru osłony termometrycznej i każdego zastosowania dzięki indywidualnej budowie składającej się z główki podłączeniowej, czujnika, długości zanurzenia itp.

Do bezpośredniogo montażu

Przyrządy te są stosowane w przypadkach, gdy temperatura musi być mierzona bezpośrednio termoparą w procesie. Termopary bez osłon termometrycznych są odpowiednie do wszystkich zastosowań, w których nie występują agresywne media ani substancje ścierne.

Sondą powierzchniową

Do pomiaru powierzchniowego temperatury, wśród oferty firmy WIKA można znaleźć termopary z sondami powierzchniowymi. Różne modele umożliwiają pomiar płaskich powierzchni – łącznie z powierzchniami wewnątrz pieców do spalań i na rurach w zastosowaniach laboratoryjnych i przemysłowych. Termoparę można również montować bezpośrednio w wywierconych otworach.

Do przemysłu tworzyw sztucznych

Termopara do gorących kanałów została zaprojektowano specjalnie do zastosowania w przemyśle tworzyw sztucznych. Są one odpowiednie do zadań pomiarowych, w których są one wprasowane do kanału żebrowanego wzdłuż części obrabianych lub gdzie końcówka czujnika metalowego jest mocowana bezpośrednio w wywierconym otworze.

Rozwiązania dopasowane do potrzeb klienta

Bez względu na to, czy chodzi o termoparę wysokociśnieniową do zastosowania w syntezie polietylenu, czy też termoparę wielopunktową do przemysłu chemicznego – w bogatej ofercie firmy WIKA znajduje się wiele termopar dostosowanych do wymagań użytkowników.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0