Sklep online WIKA

Wymagania dotyczące technologii pomiarowej? Zamów standardowe presostat łatwo i bezpośrednio od nas - w jakości WIKA, do której jesteś przyzwyczajony.

Do sklepu
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Presostat ciśnienia może być zastosowany w wielu różnych procesach przemysłowych i technicznych. Jeżeli zostanie osiągnięte wcześniej ustawione ciśnienie, presostat otwiera lub zamyka odpowiedni styk przełączający. Zależnie od wymagań stosowane są modele mechaniczne lub elektroniczne.

Wśród produktów firmy WIKA można znaleźć odpowiedni presostat ciśnienia do każdego zastosowania:

Co to jest presostat mechaniczny?

Gdy po osiągnięciu przez presostat określonego ciśnienia zostaje uruchomiony mechaniczny przełącznik ciśnienia, wówczas presostat przesyła sygnał elektryczny. W tym celu nie jest konieczne dodatkowe zasilanie, co powoduje, że jedną z ogromnych zalet presostatu mechanicznego jest jego niezawodność.

Presostatyfirmy WIKA wyposażone są wysokiej jakości mikroprzełączniki. Dzięki temu zapewniona jest długookresowa stabilność. Możliwe jest bezproblemowe przełączanie presostatu mechanicznego przełącznikami ciśnienia produkcji firmy WIKA o obciążeniach elektrycznych nawet do 15 A/220 V.

Do przełączania bardzo niskich napięć, takich jakie stosowane są w programowalnych sterownikach PLC, firma WIKA oferuje mikro przełączniki wypełnione argonem ze stykami powlekanymi złotem. Presostaty elektroniczne również dostosowane do przełączania niskiej mocy.

Kiedy należy stosować presostat mechaniczny WIKA z zabezpieczniem przeciwwybuchowym?

Do działania w obszarach niebezpiecznych dostępne są presostaty mechaniczne w wersji Ex-ia i Ex-d. Presostaty z certyfikatem Ex-d dostępne są w obudowach z aluminium bez zawartości miedzi z powłoką z żywicy epoksydowej.

Co to jest presostat elektroniczny?

Działanie elektronicznego presostatu ciśnienia oparte jest na elektronicznym czujniku ciśnienia. Wraz z sygnałem elektrycznym do przełączania obwodu elektrycznego, wiele presostatów elektronicznych wyposażonych jest wproporcjonalny do ciśnienia sygnal analogowy. Dlatego presostaty nie tylko identyfikują, kiedy zostanie osiągnięty punkt przełączający, lecz także przesyłają aktualnie zmierzone ciśnienie. Presostaty elektroniczne często wyposażone są w wyświetlacz, na którym można odczytać zmierzone ciśnienie, możliwe jest też jego elastyczne ustawianie i programowanie. Punkty przełączające, sygnał wyjściowy, czas opóźnienia, histereza oraz wiele innych parametrów presostatu można wyregulować indywidualne tak, by dopasować presostat do określonego zastosowania.

Bardzo dobry projekt oraz wspaniała funkcjonalność rodziny presostatów firmy WIKA zostały potwierdzone nagrodą „iF product design award 2009” zdobytą przez presostat model PSD-30. Na uwagę zasługuje również elektroniczny przełącznik ciśnienia model PSD-4, który został wyposażony w dodatkowe funkcję.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0