Sklep online WIKA

Wymagania dotyczące technologii pomiarowej? Zamów standardowe przetworniki ciśnienia łatwo i bezpośrednio od nas - w jakości WIKA, do której jesteś przyzwyczajony.

Do sklepu
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zwykle pojęcie przetwornika ciśnienia używane jest jako synonim przetwornika procesowego. Na rynku przyrządów pomiarowych mianem przetworników ciśnienia określa się często także proste czujniki ciśnienia lub transmitery ciśnienia. Jeśli interesują się Państwo czujnikami ciśnienia/ przetwornikami ciśnienia, na stronie informacyjnej dotyczącej czujników ciśnienia znajdą Państwo potrzebne informacje.

Przetworniki ciśnienia (przetworniki procesowe) firmy WIKA są uniwersalne i nadają się do różnych funkcji pomiarowych dla różnych rodzajów zastosowania. Użycie przetworników ciśnienia umożliwia ustalenie poziomu napełnienia zbiorników, natężenie przepływu w rurociągach i nadają się do kontrolowania instalacji pompowych – to tylko kilka przykładów.

Uniwersalne przetworniki ciśnienia

Przetworniki ciśnienia typu UPT-20 (z portem ciśnieniowym) / typu UPT-21 (z czołową membraną) nadają się do szerokiego zakresu aplikacji. Przetworniki wykorzystywane są nie tylko w budownictwie maszyn i instalacjach przemysłowych, ale w wersji Ex ia także w przemyśle procesowym. Czołowe przyłącze procesowe pozwala spełnić surowe wymogi sterylnej inżynierii procesowej przemysłu farmaceutycznego i spożywczego. Dostępne są przetworniki ciśnienia z analogowym sygnałem wyjścia, protokołem HART® i wersją 7.

Dzięki obudowie, którą po montażu można obracać nawet w trakcie procesu, i szczególnie dużemu, odpowiednio skontrastowanemu wyświetlaczowi o nachyleniu 45o wartość pomiarowa zmierzona przez przetwornik ciśnienia jest bardzo czytelna. Elektryczne podłączenie do urządzenia jest możliwe bez żadnych dodatkowych narzędzi pomocniczych. Powierzchnia przetwornika wykonana z tworzywa sztucznego jest w pełni przewodząca i nadaje się szczególnie dobrze do zastosowania w strefach zagrożonych wybuchem. Stopień ochrony IP 66 zabezpiecza urządzenia przed pyłem i cieczami, a IP 67 przed przepuszczeniem wody przy krótkotrwałym, pełnym zanurzeniu.

Przemysłowe przetworniki ciśnienia

Przetwornik ciśnienia typu IPT-20 (z portem ciśnieniowym) / IPT-21 (z membraną czołową) dostępny jest z 7 wersjami obudów. Do produkcji obudowy przetwornika wykorzystywane są takie materiały jak tworzywo sztuczne, aluminium i stal szlachetna. Urządzeniami szczególnie dobrze nadającymi się do obszarów zagrożonych wybuchem są wersje z obudową wykonaną ze staliwa szlachetnego lub aluminium.

Przetworniki ciśnienia dostępne są z wszelkimi stosowanymi w przemyśle procesowym sygnałami wyjściowymi: sygnał analogowy, sygnał HART®, FOUNDATION™ Fieldbus, PROFIBUS® PA. Przetworniki dostępne są także z czujnikami piezoelektrycznymi, cienkowarstwowymi lub ceramicznymi. Czujniki piezoelektryczne oraz cienkowarstwowe nie trzeba dodatkowo uszczelniać, ponieważ są zespawane po stronie procesu. Czujnik ceramiczny stosowany jest wówczas, gdy konieczna jest wysoka precyzja, niska podatność na ścieranie i wysoka wytrzymałość na przeciążenie.

Różnicowe przetworniki ciśnienia

Przetwornik ciśnienia typu DPT-20 stosowany jest do pomiaru różnic ciśnienia. Typowym zastosowaniem przetworników ciśnienia są pomiary poziomu napełnienia oraz natężenia przepływu, ale także kontrola filtrów i instalacji pompowych.

W przypadku pomiaru napełnienia przetwornik DPT-20 używany jest do kontroli zamkniętego zbiornika i mierzenia ciśnienia hydrostatycznego. Jeśli kształt zbiornika zostanie zapisany w formie krzywej przedstawiającej pojemność i ciśnienie, istnieje możliwość obliczenia pojemności dla zbiorników o dowolnych kształtach i przedstawienie wartości pomiarowych bezpośrednio na wyświetlaczu. Możliwe jest także przesłanie danych do podłączonego procesu sterującego procesami.

Jeśli przetwornik ciśnienia typu DPT-20 zostanie połączony z pierwotnym elementem przepływowym, np. zwężką dławiącą albo zwężką Venturiego, możliwy jest pomiar natężenia przepływu w rurociągu. W obszernym portfolio produktowym WIKA znajdą Państwo także pierwotne elementy przepływowe.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0