Sklep online WIKA

Wymagania dotyczące technologii pomiarowej? Zamów standardowe manometr kontaktowy łatwo i bezpośrednio od nas - w jakości WIKA, do której jesteś przyzwyczajony.

Do sklepu
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Manometr kontaktowy znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie ciśnienie procesowe musi być wyświetlone na miejscu i włączone muszą być równocześnie obwody elektryczne. Styki przełaczające zamykają lub otwierają obwody elektryczne w zależności od pozycji wskazówki przyrządu pomiarowego.

W szerokim asortymencie produktów WIKA znajdą Państwo odpowiedni manometr kontaktowy do każdego urządzenia przemysłowego:

Manometr kontaktowy - w zależności od pozycji wskazówki urządzenia pomiarowego styki przełączające zamykają lub otwierają obwód elektryczny. Jeśli ustawiona wartość pomiarowa zostanie przekroczona lub nie zostanie osiągnięta, generują alarm. Nadają się także do włączania, wyłączania lub przełączania procesów.

Magnetyczne, indukcyjne i elektroniczne urządzenia kontaktowe montuje się zwykle pod tarczą zegarową manometru. Można je regulować za pomocą wskaźnika wartości zadanej w pełnym zakresie skali. Przy czym manometr kontaktowy wyposażony (wskazówka wartości rzeczywistej) jest w pełni ruchomą wskazówkę. W zależności od wersji styki przełączające są ustawiane fabrycznie lub regulowane za pomocą klucza nastawnego z przodu obudowy.

W zależności od styków przełączajacych manometry kontaktowe dzieli się w następujący sposób:

Manometr kontakowy - przystawka magnetyczna

Manometr kontaktowy - przystawka magnetyczna można stosować w prawie wszelkich możliwych warunkach eksploatacyjnych. Ruch sprężynowy styków możliwy jest dzięki magnesowi stałemu przykręcanemu do wskazówki wartości zadanej. Dzięki temu  styki w wysokim stopniu zabezpieczone są przed działaniem łuków elektrycznych. Wyjście sygnału następuje przed ruchem wskazówki. Jeśli manometr kontaktowy jest prawidłowo użytkowany, charakteryzuje się długoletnią, bezawaryjną pracą.

Manometr kontaktowy - przystawka indukcyjna

Manometr kontaktowy - przystawka indukcyjna stosowany jest przede wszystkim w dwóch obszarach:

  • w pomieszczeniach roboczych zagrożonych wybuchem strefy 1 i 2
  • przy częstym przełączaniu

Indukcyjne urządzenie kontaktowe pracują bezkontaktowo, w związku z tym nie ulegają zużyciu i nie mają żadnego wpływu na działanie mechanizmu pomiarowego manometru kontaktowego. Indukcyjne urządzenie kontaktowe znajdują uniwersalne zastosowanie, również w manometrach z płynnym wypełnieniem, a w dodatku są odporne na agresywnie działające środowisko

Manometr kontaktowy z elektronicznym urządzeniem kontaktowym

Manometr z elektronicznym urządzeniem kontaktowym bezpośrednio przełącza małe napięcia, np. w sterownikach PLC. Elektroniczne urządzenia kontaktowe cechują korzyści podobne do indukcyjnych urządzeń kontaktowych, czyli bezpieczeństwo styków, brak zużycia dzięki bezkontaktowym stykom oraz prawie całkowity brak wpływu na działanie mechanizmu pomiarowego.

Manometr z przełącznikami kontaktronowymi 

Dzięki niskiej masie i konstrukcji kontaktronowe urządzenie kontaktowe jest szczególnie odporne na wibracje. Manometr z przełącznikami kontaktronowymi  może być stosowane do bezpiecznego przełączania obciążeń do 230 V/1 A i niskich prądów. Nadają się także jako bezpośrednie wejście do PLC.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0