Zapytanie

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Do formularza
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Produkcja przyrządów do pomiaru ciśnienia ma długą tradycję w firmie WIKA. Produkujemy mechaniczne manometry już od 60 lat. Aktualnie jesteśmy uznanym na rynku światowym liderem w dziedzinie pomiaru ciśnienia, pomiaru temperatury oraz technologii kalibracji. Na całym świecie użytkowanych jest około 600 milionów przyrządów pomiarowych firmy WIKA.

WIKA oferuje szerokie portfolio przyrządów do pomiaru ciśnienia:

Pomiar ciśnienia - elektroniczne przyrządy do pomiaru ciśnienia

Podczas elektronicznego pomiaru ciśnienia, do mierzenia ciśnienia stosowany jest czujnik odbierający mierzone ciśnienie lub zmianę ciśnienia, a następnie konwertujący je na sygnał elektryczny. Tak więc sygnał elektryczny jest miarą wielkości zastosowanego ciśnienia lub zmiany ciśnienia.  Firma WIKA oferuje przyrządy pomiarowe ze wszystkimi czujnikami jakie znajdują się na rynku elektronicznego pomiaru ciśnienia: metalowymi cienkowarstwowymi, ceramicznymi grubowarstwowymi oraz piezorezystywnymi. Czujniki są projektowane i produkowane w firmie WIKA.

Pomiar ciśnienia - mechatroniczne przyrządy do pomiaru ciśnienia

Do kontroli systemu i monitorowania z użyciem mechatronicznego pomiaru ciśnienia mechanicznego przyrządy pomiarowe są wyposażone w elektroniczne sygnały wyjściowe i/lub styki przełączające. Elektryczne sygnały wyjściowe umożliwiają nowoczesny zapis elektronicznie zmierzonej wartości. Styki przełączające mogą otwierać i zamykać obwody elektryczne. Dlatego instalacje mogą być nie tylko monitorowane zakresie pomiaru ciśnienia, lecz także bezpośrednio sterowane po przekroczeniu zmierzonych wartości progowych. Mechaniczne przełączniki ciśnienia uzupełniają portfolio firmy WIKA.

Pomiar ciśnienia - mechaniczne przyrządy do pomiaru ciśnienia

Podczas mechanicznego pomiaru ciśnienia przyrządy pomiarowe stosowane są z elementami ciśnieniowymi ulegającymi deformacji pod wpływem ciśnienia dodatniego lub ujemnego w odniesieniu do ciśnienia atmosferycznego (ciśnienia otoczenia). W przeciwieństwie do przyrządów pomiarowych wykorzystujących elektroniczną technologię pomiaru ciśnienia podczas działania nie wymagają zasilania elektrycznego. Zaletą, oprócz prostego działania, jest solidna konstrukcja. Firma WIKA ma w swojej ofercie mechaniczne przyrządy do pomiaru ciśnienia w zakresie skali od 0 ... 0,5 mbar do 0 ... 7000 bar.

Pomiar ciśnienia - separatory membranowe

Dzięki ich wykorzystaniu możliwy jest dokładny pomiar ciśnienia nawet w ekstremalnych warunkach. Wśród produktów firmy WIKA znajdują się idealne separatory membranowe do każdego zastosowania.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0