Sklep online WIKA

Wymagania dotyczące technologii pomiarowej? Zamów standardowe termometr tarczowy łatwo i bezpośrednio od nas - w jakości WIKA, do której jesteś przyzwyczajony.

Do sklepu
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Termometr tarczowy - zasada jedo działania może opierać się na wykorzystaniu wzbudzenia gazem, działania bimetalu lub rozszerzalności. Termometr tarczowy można zastosować w temperaturze pomiędzy -200 … +700 °C. Wszystkie przyrządy mogą być także stosowane w osłonach termometrycznych.

WIKA oferuje szerokie portfolio termometrów:

Termometr tarczowy służy do pomiaru stanu termicznego substancji homogenicznej. Układ pomiarowy musi znajdować się jak najbliżej mierzonego ciała. Najczęściej stosowane metody pomiarowe polegają na zjawiskach fizycznych zależnych od temperatury oraz charakterystyce materiału.

Termometr tarczowy - bimetaliczny

Termometr tarczowy - bimetaliczny działa z układem pomiarowym w formie rurki spiralnej lub sprężynowej. Układ pomiarowy składa się z dwóch blaszek metalowych o różnym współczynniku rozszerzalności, które są trwale połączone (tworząc bimetal). Zmiany temperatury powodują mechaniczne odkształcenie pasków bimetalu do kształtu rurki i w konsekwencji ruch rotacyjny. Jeżeli jeden koniec bimetalicznego układu pomiarowego jest przymocowany, wówczas drugi koniec obraca wałkiem wskazówki. Termometr tarczowy - bimetaliczny dostępny jest  w zakresie skali od -70 do +600 °C w klasie dokładności 1 i 2 zgodnie z normą EN 13190.

Termometr tarczowy - rozszerzalnościowy

Termometr tarczowy - rozszerzalnościowy składa się z czujnika temperatury, kapilary pomiarowej i rurki Bourdona. Układ pomiarowy jest wypełniony cieczą. Zmianie temperatury towarzyszy zmiana wewnętrznego ciśnienia termometru. Ciśnienie przenoszone jest przez rurkę na wałek wskazówki, a następnie na skali wskazywana jest wartość temperatury. Przy użyciu kapilar o długości od 500 do 10000 mm można odczytywać pomiary z oddalonych punktów pomiarowych. Termometr tarczowy - rozszerzalnościowy dostępny jest w zakresie -40 ...+400 °C z klasą dokładności 1 i 2 zgodnie z normą EN 13190.

Termometr tarczowy - gazowy

Termometr tarczowy - gazowy składa się z czujnika, kapilary i rurki Bourdona połączonych w jeden moduł. Przyrząd jest wypełniony gazem obojętnym. Zmianie temperatury towarzyszy zmiana wewnętrznego ciśnienia termometru. Wskazówka poruszana jest przez rurkę pomiarową w wyniku zmiany ciśnienia. W celu kompensacji temperatury otoczenia, element bimetaliczny jest montowany pomiędzy ruchomym elementem a rurką pomiarową.Termometr tarczowy- gazowy dostępny jest w zakresie od -200 ...+700 ° C z klasą dokładności 1.

Szklany termometr maszynowy

Termometr ten jest odpowiednie do monitorowania temperatury w gazach, oparach i cieczach wewnątrz zbiorników i rurociągów. Termometr znajduje się w obudowie z wyciętym otworem na skalę. Maszynowe termometry szklane często są stosowane w obudowie w kształcie V.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0