Termopary do pomiaru temperatury do 1700 °C

Termopary wytwarzają napięcie bezpośrednio zależne od temperatury. Termopary są szczególnie dostosowane do wysokich temperatur do 1700°C. Konstrukcja przyrządów z przewodami z izolacją mineralną sprawia, że są one niezwykle odporne na znaczne obciążenia wibracjami (w zależności od modelu może to być czujnik i elementy mające kontakt z mediami). Do termopar stosowane są klasy dokładności 1 i 2 (standardowych i specjalnych). Dostępne są z wartością tolerancji zgodnie z IEC 60581 / ASTM E230.

Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.


Czy mogę zastąpić termopary U i L zgodne z normą DIN 43710 na termopary typu T i J zgodne z normą DIN IEC 60584?

Nie. Termopary T i J mają inną charakterystykę napięcia termoelektrycznego, co może prowadzić do błędu pomiaru. W starych instalacjach powinny być dostarczane jako części zamienne jedynie termopary typu U i typu L. W konstrukcjach nowych instalacji nie są już dozwo ... więcej

Jakie środki należy przedsięwziąć w przypadku czujników do wysokiej temperatury z ceramicznymi osłonami termometrycznymi?

Montaż i demontaż powinien być wykonywany powoli i stopniowo, aby zapobiec uszkodzeniu ceramicznej osłony termometrycznej w wyniku wewnętrznego naprężenia termicznego. Osłona musi być wcześniej ogrzana lub powoli wsuwana np. 1 ... 2 cm/min w temperaturach do 1 600 ... więcej

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.