Firma

WIKA Polska

WIKA Polska jest częścią i jednym z największych przedsiębiorstw w grupie WIKA. Firma jest kontynuacją 100-letniej tradycji dobrze znanej i rozpoznawalnej marki KFM.

Nasz biznes

  • W zakresie swojej bieżącej działalności firma skupia się na produkcji manometrów analogowych, które dystrybuowane są globalnie na cały świat.
  • Jako drugi obszar aktywności WIKA Polska oferuje pełny zakres urządzeń pomiarowych WIKA na terenie Polski.

Nasze obszary działania

  • Produkcja
  • Sprzedaż/magazyn
  • Doradztwo, serwis, rozwiązania indywidualne
  • Kalibracja urządzeń z zakresu pomiaru ciśnienia i temperatury
  • Montaż separatorów membranowych
  • Montaż czujników temperatury

 

Jakość w zasięgu ręki

WIKA Polska to  część światowego koncernu - Grupy WIKA, będącego liderem w dziedzinie pomiarów ciśnienia, temperatury, poziomu, siły, przepływu, a także kalibracji i rozwiązaniach SF6. WIKA Polska to kontynuacja ponad 100-letniej tradycji marki KFM, której historia sięga 1916 r. W grudniu 2000 Kujawska Fabryka Manometrów połączyła się z partnerem strategicznym WIKA Alexander Wiegand GmbH & Co. i od tego momentu istnieje jako część międzynarodowego koncernu WIKA. W grudniu 2007 firma oficjalnie zmienia nazwę na WIKA Polska i staje się integralną częścią „rodziny WIKA".

WIKA Polska to producent znanej i cenionej na rynku polskim marki KFM.

Jesteśmy jednym z największych przedsiębiorstw w Grupie WIKA. Działamy w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne i biznesowe. Od kilku lat aktywnie praktykujemy system zarządzania KAIZEN, co pozwoliło nam na optymalizację procesów i podniesienie jakości oferowanych produktów i obsługi klienta.

Dla podniesienia umiejętności i kwalifikacji zawodowych w październiku 2010 rozpoczęliśmy cykl szkoleń wewnętrznych dla pracowników - „Akademię WIKA Polska". W pierwszym roku „akademickim" tego projektu zrealizowaliśmy ponad 400 godzin szkoleniowych. Od października 2011 ruszył kolejny rok „akademicki".

Lata doświadczeń pozwoliły nam na zyskanie pozycji lidera wśród producentów aparatury kontrolno-pomiarowej. W WIKA Polska zatrudniamy 2200 Pracowników, a nasz potencjał produkcyjny wzrósł w ciągu ostatnich lat prawie siedmiokrotnie. Obecnie na liniach produkcyjnych WIKA Polska we Włocławku produkowanych jest około 31 mln przyrządów rocznie, które dystrybuowane są do wszystkich krajów świata. To wszystko ma miejsce na powierzchni produkcyjnej 22 333 m².

WIKA - Smart in sensing

Rozwiązania w zakresie pomiaru ciśnienia i temperatury firmy WIKA są integralnymi elementami procesów biznesowych naszych klientów. Właśnie dlatego uważamy się nie tylko za dostawcę urządzeń pomiarowych, ale przede wszystkim za kompetentnego partnera, który w ścisłej współpracy z klientem projektuje rozwiązania dostosowane do jego indywidualnych aplikacji.

Priorytetową rolę w naszych działaniach odgrywa standard jakości. To właśnie poziom jakości decyduje o niezawodności pracy instalacji bądź urządzenia. Nasi klienci na całym świecie mogą być pewni, iż otrzymują najwyższej jakości produkty, bez żadnych kompromisów. Zapewnimy im to poprzez zaawansowane technologicznie produkty służące do precyzyjnego i niezawodnego pomiaru. Poprzez kompetentnych pracowników, angażujących się w wyznaczanie celów, które potem realizowane są wspólnie z naszymi klientami. Poprzez rozwój innowacyjnych technologii w sektorze pomiarów elektronicznych, gdzie firma WIKA wyznacza kierunki. A przede wszystkim dzięki ponad 60-letniemu doświadczeniu, które uczyniły nas dzisiaj wiodącą firmą na rynku pomiarów ciśnienia i temperatury.

Part of your business - ta myśl przewodnia stanowi podstawę naszej filozofii, bliskich relacji z naszymi klientami po to, aby osiągać wspólne cele dzięki wzajemnej współpracy. Filozofia, której konsekwentnie jesteśmy wierni każdego dnia. Wczoraj, dziś i w przyszłości.

* Działając zgodnie z wymaganiami określonymi w Art. 32c pkt. 2 Ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (Dz.U. 2023, poz. 1173) informujemy, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie odnotowano wpływu prowadzonej działalności na zdrowie ludzi i na środowisko, oraz że nie wystąpiły uwolnienia substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z prowadzoną działalnością."

Broszura

Broszura wizerunkowa

Film o WIKA Polska

Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy

Klauzula informacyjna WIKA Polska

Informacja na temat przetwarzania danych osobowych przez WIKA Polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. w związku z relacjami biznesowymi/korporacyjnymi.