Zapytanie

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Do formularza
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Miernik ciśnienia jest to urządzenie służące do pomiaru ciśnienia gazów i cieczy. Mierniki ciśnienia dzieli się na mechaniczne (manometry), elektroniczne oraz mechatroniczne. Firma WIKA posiada ponad 60-letnie doświadczenie w produkcji manometrów. Proszę skorzystać z naszej wiedzy i znaleźć manometr odpowiedni dla Państwa zapotrzebowań:

Miernik ciśnienia elektroniczny

Podstawą elektronicznych przyrządów do pomiaru ciśnienia tworzy czujnik ciśnienia, który ciśnienie przekształca w sygnał elektroniczny. Zaletą manometrów elektronicznych jest optymalna charakterystyka dynamiczna oraz niskie obciążenie materiałowe. Dzięki temu urządzenia te charakteryzują się wysoką wytrzymałością na obciążenia i długotrwałą stabilnością. Dostępne są w nawet bardzo małych rozmiarach. Firma WIKA opracowuje i produkuje mierniki ciśnienia wszystkich wiodących technologii. Czujniki ceramiczne w technologii cienko-warstwowej, czujniki metalowe w technologii cienkowarstwowej, czujniki piezorezystancyjne.

Miernik ciśnienia z sygnałem wyjściowym

Mechatroniczne mierniki pomiarowe charakteryzują się tym, że posiadają moduły lub komponenty elektroniczne. Zmierzona wartość ciśnienia wyświetlana jest na miejscu, przy czym manometr generuje jednocześnie sygnał elektryczny lub wyposażony jest w funkcję elektrycznego przełączenia. Wartość pomiarową można w przypadku tych mierników ciśnienia odczytać na miejscu także wówczas, gdy dochodzi do zaniku zasilania lub zakłóceń sygnału pomiarowego. Dzięki połączeniu miernika ciśnienia z różnymi sygnałami i przełącznikami powstaje bardzo szeroki asortyment manometrów mechatronicznych. W tego rodzaju przyrządach do pomiaru ciśnienia stosowane są czujniki najnowszej generacji, które sprawdziły się już wielokrotnie w przemyśle motoryzacyjnym. Czujniki te są bezdotykowe, nie zużywają się i nie mają żadnego wpływu na działanie manometrów.

Miernik ciśnienia mechaniczny

Mechaniczne mierniki ciśnienia zawdzięczają swoją popularność przede wszystkim swojej wytrzymałości i łatwej obsłudze. Ich elastyczne człony pomiarowe pod wpływem ciśnienia ulegają odkształceniu. System pomiarowy wyposażony jest w sprężynę puszkową, membranową lub rurkową Bourdona. Systemy pomiarowe  wykonane są ze stopów miedzianych, stali stopowej oraz – na potrzeby specjalnych funkcji pomiarowych – ze specjalnych tworzyw. Firma WIKA produkuje mechaniczne mierniki ciśnienia z wyświetlaczem w skali od 0 … 0,5 mbar do 0 ... 7 000 bar z dokładnością do 0,1 %. Odnośnie pomiarów ciśnienia charakteryzujących się wysokim dynamicznym obciążeniem lub drganiami znajdą Państwo w asortymencie WIKA manometry mechaniczne z płynnym wypełnieniem. Dzięki wytłumieniu są optymalnie zabezpieczone przed zniszczeniem.

Separatory membranowe

Z produktami WIKA znajdą Państwo rozwiązania nawet dla najtrudniejszych funkcji pomiarowych. Separatory membranowe umożliwiają pomiar ciśnienia w trudnych warunkach roboczych, np. korozyjne i włókniste środki pomiarowe lub środki pomiarowe o wysokim współczynniku lepkości, bardzo wysoka temperatura, punkty pomiarowe o niekorzystnym położeniu, przepisy sterylne oraz toksyczne bądź szkodliwe dla środowiska media pomiarowe.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0