Manometr różnicowy - pomiar różnicy ciśnień

Sklep online WIKA

Wymagania dotyczące technologii pomiarowej? Zamów standardowe manometry różnicowe łatwo i bezpośrednio od nas - w jakości WIKA, do której jesteś przyzwyczajony.

Do sklepu
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Firma WIKA jest światowym liderem w produkcji i rozwoju manometrów. W ofercie firmy WIKA można z łatwością znaleźć także odpowiedni przyrząd do pomiaru różnicy ciśnień.

Manometry różnicowe mierzą różnicę pomiędzy dwoma ciśnieniami. Są przydatne do monitorowania zanieczyszczenia filtra, pomiaru poziomu w zamkniętych zbiornikach, do pomiaru nadciśnienia w pomieszczeniach czystych, pomiaru przepływu mediów gazowych i płynnych oraz do sterowania instalacjami pompowni.

W manometrach różnicowych stosowane są różne elementy ciśnieniowe oraz formy rurki (membrana, obudowa, rurka Bourdona itp.). Umożliwia to pokrycie zakresu skali od 0 ... 0,5 mbar do 0 ... 1000 bar z bardzo wysokim pojedynczym i dwustronnym bezpieczeństwem nadciśnieniowym do 400 bar.

Działanie manometru różnicowego

Komory mediów manometru różnicowego oddzielone są od siebie elementem ciśnieniowym. Jeżeli mierzone dwa ciśnienia są takie same, wówczas element ciśnieniowy nie porusza się i nie wskazuje ciśnienia. Gdy mierzone wartości różnią się wówczas jedno ciśnienie jest wyższe lub niższe, a manometr wskazuje ciśnienie różnicowe. Przeniesienie przesunięcia elementu ciśnieniowego i wskazanie ciśnienia uzyskuje się w wyniku ruchu mechanicznego.

Wśród produktów firmy WIKA można znaleźć manometry różnicowe do pomiaru różnicy ciśnień jako modele standardowe oraz ze zwiększoną odpornością na korozję, takie jakie są wymagane w zastosowaniach w inżynierii chemicznej i procesowej:

Manometr różnicowy z wbudowanym wskaźnikiem ciśnienia roboczego

Oprócz standardowych modeli manometrów różnicowych, w portfolio firmy WIKA znajdują się także manometry do pomiaru różnicy ciśnień z wbudowanym wskaźnikiem ciśnienia roboczego. Podczas monitorowania filtra lub pompy często główne znaczenie ma ciśnienie robocze łącznie z ciśnieniem różnicowym. W manometrze różnicowym DELTA-plus, jest więc wbudowane wskazanie ciśnienia roboczego. Ciśnienie robocze i różnicowe można odczytywać równocześnie na wyświetlaczach umieszczonych na miejscu. Nie są więc konieczne dodatkowe punkty pomiaru i uszczelnienia.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0