Sklep online WIKA

Wymagania dotyczące technologii pomiarowej? Zamów standardowe manometry łatwo i bezpośrednio od nas - w jakości WIKA, do której jesteś przyzwyczajony.

Do sklepu
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

WIKA jest światowym liderem w produkcji mechanicznych przyrządów do pomiaru ciśnienia (manometrów). Niezależnie od tego, czy pomiar jest niższy niż 0,5 bar, czy też dochodzi do 7000 bar, oferujemy odpowiednie manometry do zastosowania w każdym przemyśle i do wszystkich wymagań pomiarowych:

Manometry ciśnienia względnego z rurką Bourdona (0,6 … 7000 bar)

Obszarem zastosowań tego typu manometrów z rurką Burdona są płynne i gazowe media. Do zadań pomiarowych w agresywnych, nielepkich oraz niekrystalizujących mediach nawet w agresywnym środowisku, odpowiednie są manometry WIKA ze stali nierdzewnej. Wypełnienie obudowy płynem zapewnia precyzyjny odczyt manometru nawet przy wysokich obciążeniach ciśnieniem dynamicznym i drganiach. Jeżeli chodzi o najwyższą dokładność, wśród manometrów firmy WIKA znajdują się także precyzyjne manometry mierzące z dokładnością 0,1, 0,25 lub 0,6 % pełnej wartości skali. Dla takich manometrów można wygenerować certyfikaty DKD/DAkkS.

Manometry ciśnienia względnego z membraną w celu uzyskania wysokiego bezpiecznego nadciśnienia (16 mbar … 40 bar)

Manometry z elementami membrany ciśnieniowej są odpowiednie do agresywnych mediów gazowych i płynnych. Manometry WIKA z otwartymi kołnierzami podłączeniowymi są odpowiednie nawet do mediów o dużej lepkości i zanieczyszczonych także w agresywnych środowiskach. Standardem, zależnie od modelu przyrządu i zakresu ciśnienia, jest bezpieczne przeciążenie 3x lub 5x pełnej wartości skali. Bezpieczne przeciążenie manometru jest także dostępne dla specjalnych modeli do 10, 40, 100 lub 400 bar przy zachowaniu dokładności pomiaru. Przy obciążeniu dynamicznym ciśnieniem i drganiach płynne wypełnienie obudowy manometru zapewnia precyzyjny odczyt. Jako opcje dostępne są specjalne materiały do części zwilżanych.

Manometry ciśnienia względnego z obudową do niskich ciśnień (2,5 … 600 mbar)

Zakres zastosowań takich manometrów obejmuje media gazowe. Skale zakresów od 0 … 2,5 mbar i 0 … 1000 mbar w klasach dokładności od 0,1 do 2,5. Budowa opisywanych manometrów obejmuje dwie okrągłe, faliste membrany połączone razem wokół brzegu uszczelnieniem zapewniającym szczelność ciśnieniową. W określonych przypadkach dostępna jest ochrona nadciśnieniowa. Manometry WIKA stosowane są głównie w laboratoriach, technologii próżniowej, medycznej i środowiskowej do monitorowania filtrów i pomiaru zawartości.

Manometry ciśnienia bezwzględnego (absolutnego)

Gdy ciśnienie jest mierzone niezależnie od naturalnych zmian ciśnienia atmosferycznego, stosowane są manometry ciśnienia bezwzględnego. Ciśnienie mierzonego medium jest oznaczane w porównaniu do ciśnienia wzorcowego, odpowiadającego punktowi zera bezwzględnego. Tak więc w komorze wzorcowej, w której może być prawie doskonałe ciśnienie, oznacza, że jest całkowicie opróżniona. Skale zakresów manometrów wynoszą między 0 … 25 mbar ciśnienia absolutnego i 0 … 25 bar ciśnienia absolutnego, w klasach dokładności od 0,6 do 2,5. Takie wysokoprecyzyjne manometry WIKA stosowane są na przykład do monitorowania w maszynach do pakowania próżniowego i w pompach próżniowych. Stosowane są także do monitorowania ciśnienia kondensacji w laboratoriach do oznaczania prężności pary w płynach.

Manometry różnicowe

Manometry różnicowe mają zastosowanie z wieloma elementami ciśnieniowymi. W wyniku tego możliwe jest uzyskanie zakresów pomiarowych od 0...... 0,5 mbar do 0 ... 1000 bar oraz statyczne nakładanie się ciśnienia do 400 bar. Opisywane manometry WIKA różnicowe służą do monitorowania na przykład przepływu mediów gazowych i płynnych oraz stopnia występowania osadu śluzowatego w instalacjach filtrowania. Stosowane są także do monitorowania nadciśnienia w pomieszczeniach czystych oraz pomiaru poziomu w zamkniętych zbiornikach. Przydatne są także do sterowania instalacjami pompującymi.

Manometr do gazu

W swojej ofercie WIKA posiada szeroką gamę manometrów do pomiaru różnego rodzaju mediów gazowych. Są to między innymi standardowe manometry z rurką Bourdona, a wśród nich manometr do gazu wypełniony gliceryną,  czy precyzyjny manometr do gazu. Manometr do gazu znajdą również Państwo w wykonaniu z elementem membranowym. Z kolei manometr do gazu - do pomiaru niskich ciśnień - to szeroka gama manometrów w wersji puszkowej. Manometr do gazu występuje również w wersji do pomiaru ciśnienia absolutnego lub różnicowego.

Manometr do wody

Firma WIKA  w swoim szerokim portfolio produktowym posiada również manometry do pomiaru   mediów ciekłych. Są to między innymi standardowe manometry z rurką Bourdona, a wśród nich manometr do wody. Manometry do wody znajdą również Państwo w wykonaniu standardowym, jaki i higienicznym. Manometry do wody dostępne są w różnorodnych zakresach pomiarowych, średnicach pomiarowych oraz przyłączach procesowych. Znajdują zastosowanie w branży instalacyjnej.

Manometr hydrauliczny

Pomiar w manometra hydraulicznych opiera się na zasadzie hydraulicznej. Manometr hydrauliczny to manometry wypełniony cieczą, który stosuje się wszędzie tam gdzie występuje wysoka dynamika obciążenia ciśnienia i wibracje.  Manometr hydrauliczny to manometr wypełniony cieczą  wykorzystywany w zastosowaniach z dużym obciążeniem dynamicznymi uderzeniami,  drganiami i wibracjami. Wypełniająca manometr hydrauliczny ciecz tłumi powstałe drgania i odciąża jego mechaniczne elementy. W swojej ofercie WIKA posiada szeroką gamę manometrów manometrów hydraulicznych, wypełnionych cieczą


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0