Sklep online WIKA

Wymagania dotyczące technologii pomiarowej? Zamów standardowe presostat łatwo i bezpośrednio od nas - w jakości WIKA, do której jesteś przyzwyczajony

Do sklepu
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Armatura przemysłowa obejmuje przede wszystkim elementy przeznaczone do pracy przy ciśnieniach do kilkudziesięciu barów. Produkty armatury znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak energetyka, chemia, petrochemia i rafineria, wydobycie i obróbka ropy naftowej oraz gazu ziemnego. Armatura najczęściej funkcjonuje jako osłona zaporowa, ale w wielu fabrykach również reguluje pracę. Elementy armatury przemysłowej posiadają różne typy uszczelnień, a wykonywane są przede wszystkim ze stali węglowej, nierdzewnej, mosiądzu i polipropylenu.

Oferta armatury przemysłowej

Nasza oferta produktów z sektora armatury przemysłowej obejmuje kurki manometryczne, zawory manometryczne, zawory z grupy IV, a także rurki syfonowe. Kurki manometryczne stosowane są jako elementy oddzielające urządzenia pomiarowe podczas pomiaru mediów ciekłych i gazowych. Kurki wykorzystuje się także do przedłużenia żywotności ciśnieniomierzy zainstalowanych w środowiskach o ciśnieniu ciągle pulsującym. Zawory manometryczne znajdują zastosowanie głównie w sektorze chemicznym, petrochemicznym, energetycznym i morskim, a także przy budowie maszyn. Zawór manometryczny ochrania urządzenie pomiarowe przed skokami i pulsacjami ciśnienia danego medium. Zawór manometryczny dostępny jest w dwóch wariantach: formie z nakrętką lub formie z trzpieniem dla urządzenia mocującego, nyplem oraz nakrętką.

Zawory z grupy IV wykonane są ze stali nierdzewnej do mediów i środowisk  agresywnych. Używa się ich głównie do gazów, mediów ciekłych i agresywnych, których nie można uznać za lepkie i krystalizujące, a także do pracy w środowisku agresywnym. Produkty te są niezbędne w przetwórstwie ropy i gazu, przemyśle petrochemicznym i chemicznym, produkcji energii elektrycznej, technologii wodnej i ściekowej. Projektując zawory z grupy IV, zadbano o bezpieczeństwo użytkownika dławnica zbudowana jest w taki sposób, aby była odporna na wydmuch gazu. Rurki syfonowe umożliwiają ochronę urządzeń przed pulsacjami medium i wysokimi temperaturami, a także chłodzenie cieczy, gazów i pary przy pomiarze ciśnienia. Montaż rurek syfonowych następuje bezpośrednio z urządzeniem pomiarowym lub poniżej zaworu odcinającego (zastosowanie kurka manometrycznego lub zaworu). Warto dodać, że firma WIKA posiada oddziały na całym świecie, dzięki czemu zapewnia elastyczność i ekonomiczność realizacji oraz najwyższą skuteczność dostaw.

Urządzenia z zakresu armatury przemysłowej w ofercie WIKA.

Armatura przemysłowa wysokiej jakości

Firma WIKA działa w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne i biznesowe. W przedsiębiorstwie od kilku lat aktywnie praktykuje się system zarządzania KAIZEN, co przekłada się na optymalizację procesów, a tym samym - na podniesienie jakości oferowanych produktów. Dzięki takiemu podejściu, WIKA może zagwarantować swoim nabywcom armaturę przemysłową najwyższej klasy, sprawdzoną przez ekspertów i spełniającą nawet najbardziej restrykcyjne normy. Klient ma więc pewność, że decydując się na elementy armatury przemysłowej z naszej oferty, wybierze funkcjonalne i niezawodne produkty. O armaturze przemysłowej wiemy niemal wszystko. Jeśli potrzebują Państwo fachowej porady i doradztwa w tym zakresie, nasi doświadczeni pracownicy chętnie podpowiedzą najlepsze rozwiązanie.

Na co zwrócić uwagę, wybierając armaturę przemysłową

Gwarancję wysokiej jakości usług daje przede wszystkim doświadczenie producenta i jego wieloletnia obecność na rynku przemysłowym. Produkowane części armatury przemysłowej powinny też mieć właściwe atesty, certyfikaty i dopuszczenia, które pozwalają na używanie poszczególnych elementów w różnych gałęziach przemysłu.  Dzięki nabywaniu instalacji od uznanego producenta, klient ma dostęp do najlepszych produktów, indywidualnego podejścia, ale także do optymalnych cen. Wszystkie te elementy może zapewnić firma WIKA Polska. Przedsiębiorstwo podtrzymuje ponad 100-letnią tradycję cenionej marki KFM. Lata doświadczeń pozwoliły na uzyskanie przez firmę WIKA pozycji lidera wśród producentów aparatury kontrolno-pomiarowej.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0