Firma

Portfolio produktowe

Wszechstronność i elastyczność

Niezrównana szerokość i głębokość asortymentowa oferują duży wybór rozwiązań pomiarowych. Program WIKA podzielony jest na kilka linii produktowych i dzięki temu dostosowany jest do bardzo szerokiego zakresu aplikacji. Ponadto, wiele urządzeń może być ze  sobą połączonych, np. z separatorami, kapilarami lub osłonami termometrycznymi.

Ciśnienie

Wszystko z jednego źródła – WIKA oferuje kompleksowy zakres przyrządów do pomiar ciśnienia względnego, absolutnego i różnicowego: manometr, manometry cyfrowe, czujniki ciśnienia (znane także jako przetworniki ciśnienia), przetworniki do procesu, manometry z sygnałem wyjściowym, przełączniki ciśnienia i manometr kontaktowy czy też manometry do klimatyzacji.

Dzięki zastosowaniu separatorów membranowych, przyrządy pomiarowe można stosować w ekstremalnych temperaturach od -90 do +400 °C oraz z mediami agresywnymi, korozyjnymi, niejednorodnymi, ściernymi, bardzo lepkimi lub toksycznymi. Dostępne są optymalne dla każdej aplikacji konstrukcje separatorów membranowych, materiały i ciecze wypełniające.

Kompleksowy asortyment armatury przemysłowej obejmuje zawory i urządzenia ochronne (np. zawory ciśnieniowe, kurki manometryczne i rurki syfonowe), akcesoria montażowe oraz akcesoria elektryczne.

Temperatura

Dla każdego zakresu temperatury odpowiednie rozwiązanie: portfolio produktowe WIKA z zakresu elektrycznego pomiar temperatury obejmuje termopara, termometry rezystancyjne (PTC i NTC) ze zintegrowanym przyłączem lub podłączonym przewodem i wersje z główką przyłączeniową. Zakresy pomiarowe mieszczą się w przedziale od -200 do +1,700 °C. Przełączniki temperatury, analogowe i cyfrowe przetworniki temperatury, kontrolery temperatury i wyświetlacze cyfrowe uzupełniają zakres naszych produktów.

Nasze termometry tarczowe pracują w oparciu o zasadę bimetalu, rozszerzalności lub pobudzenia gazu. Możliwe są zakresy pomiarowe od -200 do +700 °C w różnych klasach dokładności, czasach odpowiedzi i odporności na wpływy środowiskowe.

Dla wymagających warunków pracy, dostępne są osłony termometryczne WIKA, zarówno w wykonaniu jedno-, jak i wieloczęściowym. Oferowane warianty różnią się głównie wykonaniem; kołnierzowe, gwintowe lub do wspawania. Ponadto, osłony termometryczne dostępne są w wykonaniu Van Stone i z przyłączami do aplikacji sterylnych.

Poziom

Działamy na Twoim poziomie: WIKA posiada pełen zakres urządzeń do pomiaru poziomu dostępnych dla temperatur do 450 °C, gęstości do 400 kg/m³ i ciśnienia do 500 bar. Do tej grupy produktów należą poziomowskazy typu bypass, sondy poziomu, szklane wskaźniki poziomu, magnetyczne przełączniki pływakowe i optoelektroniczne przełączniki. Wykonania wg specyfikacji klienta uzupełniają ofertę firmy WIKA.

Siła

Program pomiaru siły składa się z przetworników siły, czujników wagowych oraz hydraulicznego pomiaru siły. Portfolio obejmuje przetworniki sił ściskających i rozciągających, tensometry, belki tensometryczne i czujniki siły nacisku, jednopunktowe czujniki nacisku, sworznie pomiarowe, przetworniki sił napinających, pierścieniowe i specjalne przetworniki siły, a także elektronikę i kompletne systemy.

Przepływ

Nasze podstawowe portfolio elementów przepływu obejmuje kryzy pomiarowe i ograniczające, odcinki pomiarowe, dysze pomiarowe, rurki Venturiego i rurki Pitota. Nasze portfolio obejmuje również przełączniki przepływu, czujniki przepływu, oraz sondy pomiarowe. Szeroki asortyment naszych produktów jest w stanie sprostać potrzebom większości aplikacji przemysłowych. Opracowujemy również niestandardowe rozwiązania, aby spełnić Twoje specyficzne wymagania.

Kalibracja

Najwyższa precyzja dla każdego wymagania: WIKA oferuje szerokie spektrum przyrządów do kalibracji dla fizycznych wartości ciśnienia i temperatury, i dla wartości mierzonych elektrycznie. Mnogość specjalnych patentów zapewnia niezrównane możliwości działania za pomocą wielu naszych przyrządów do kalibracji.

Zakres usług obejmuje kalibrację urządzeń pomiarowych w akredytowanych laboratoriach kalibracji DKD/DAkkS firmy WIKA oraz mobilny serwis do kalibracji przyrządów u klienta.

Rozwiązania z zakresu gazu SF6

W celu zapewnienia prawidłowej pracy instalacji z gazem SF6, wymagany jest różnorodny sprzęt specjalistyczny. WIKA oferuje kompleksowe portfolio produktów oraz niezbędne doświadczenie z dziedziny cyklu życia gazu SF6.

Rozwiązania indywidualne

Twoje wymaganie – nasze rozwiązanie: WIKA uważa się nie tylko za dostawcę wysokiej jakości technologii pomiarowej, ale także jako niezwykle kompetentnego partnera, który razem z Tobą jest w stanie stworzyć indywidualnie zaprojektowane rozwiązania. Skontaktuj się z nami – z chęcią doradzimy.