Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Przyrządy firmy WIKA do mierzenia ciśnienia mogą być używane zarówno do pomiaru jak i wskazywania ciśnienia.  Wskaźniki ciśnienia wyprodukowane są z użyciem elementów pomiarowych takich jak rurka Bourdona, membrana lub element puszkowy.

Aby przyrząd był w stanie mierzyć lub wskazywać wartości ciśnienia wymagane jest ciśnienie wzorcowe. Zazwyczaj funkcję tę spełnia ciśnienie atmosferyczne. Wskaźnik ciśnienia wskazuje, o ile ciśnienie zmierzone jest wyższe lub niższe w porównaniu do ciśnienia atmosferycznego (przyrządy mierzące nadciśnienie).

Do wskazywania ciśnienia na tarczy ze standardową skalą ponad 270 stopni służy wskazówka. Jeżeli przyrząd pomiarowy dodatkowo jest wypełniony płynem wówczas jest optymalnie zabezpieczony przed uszkodzeniem gdyż płyn wygasza drgania powodowane przez dynamiczne skoki ciśnienia lub wibracje.

Wskaźnik ciśnienia z rurką Bourdona

Wskazywanie wartości ciśnienia we wskaźniku ciśnienia wyposażonym w rurkę Bourdona odbywa się poprzez rozszerzenie rurki Bourdona.  Ruchoma końcówka rurki generuje ruch, z kolei ruch przyrządu zostaje przetworzony na ruch wskazówki.

Zakres skali może wynosić pomiędzy 0 ... 0,6 a 0 ... 7.000 bar z klasą dokładności pomiędzy 0,1 a 4,0.

Wskaźnik ciśnienia z membraną

Pomiar ciśnienia we wskaźniku ciśnienia wyposażonym w membranę odbywa się na poprzez odkształcenie membrany. Membrana mocowana jest pomiędzy dwoma kołnierzami lub przyspawana a jedna z jej stron wystawiona jest na oddziaływanie ciśnienia medium.

Zakres pomiarowy wynosi pomiędzy 0 ... 16 mbar a 0 ... 40 bar z klasą dokładności pomiędzy 0,6 a 2,5.

Wskaźnik ciśnienia z elementem puszkowym

Element puszkowy składa się z dwóch membran połączonych hermetycznie przy obręczy. Wskazanie ciśnenia odbywa się poprzez ruch wznoszący, będący wynikiem oddziaływania ciśnienia na element puszkowy wskaźnika ciśnienia.

Zakres skali wynosi pomiędzy 0 ... 2,5 mbar a 0 ... 0,6 bar z klasą dokładności pomiędzy 0,1 a 2,5.

W portfolio firmy WIKA z pewnością znajdą Państwo dokładnie taki wskaźnik ciśnienia, jaki jest Państwu potrzebny.

W szerokiej ofercie WIKA zawsze znajdziesz odpowiednie wskażnik ciśnienia.

Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0