Zapytanie

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Do formularza
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Czujniki siły dokonują pomiaru sił ściskających i rozciągających, które na nie oddziałują; zwane są również przetwornikami siły. WIKA oferuje czujniki siły działające w oparciu o różne technologie, do wielu zastosowań oraz z zakresami pomiarowymi od 0...0,5 N do 0...10.000 kN. O niezawodności i wysokiej jakości naszych rozwiązań najlepiej przekonać się samemu.

Czujniki siły: nasze standardowe portfolio

Oferujemy czujniki do różnych zastosowań: w logistyce w portach, budowie maszyn, żurawiach i urządzeniach podnośnikowych, medycynie, rolnictwie i wielu innych: wybierz czujnik, który najlepiej spełnia twoje wymagania. Portfolio firmy WIKA obejmuje przetworniki siły rozciągającej i ściskającej (np. czujniki nacisku), przetworniki belkowe sił tnących i zginających (np. czujnik siły nacisku ), przetworniki pierścieniowe i szeklowe , a także przetworniki trzpieniowe, kablowe i przetworniki sił naprężających. Różne czujniki są łatwo dostępne w wersjach standardowych, możemy jednak bez problemu dostosować je do wymagań klienta. Nasz personel z przyjemnością doradzi Państwu, który czujnik wybrać do danego zastosowania.

Przetworniki siły: indywidualne rozwiązania specjalnie dla Ciebie

Kiedy indywidualne czujniki siły są najlepszym rozwiązaniem dla twojego zastosowania?Może tak być na przykład w przypadku specyficznych dla klienta obciążeń lub zakresów pomiarowych.Nawet w przypadku sworzni pomiarowych często stosowane są indywidualne rozwiązania.Opracowujemy odpowiedni czujnik siły razem z Tobą. Nasi doświadczeni inżynierowie i technicy wyjdą naprzeciw Państwa oczekiwaniom. W takich projektach zaczynamy od czujnika siły jako podstawowego elementu modułu dla zoptymalizowanego rozwiązania do pomiaru siły.

Nasze usługi dla odpowiedniego czujnika siły obejmują:

  • Porady dotyczące technologii pomiarowej. Na przykład, zbieramy warunki pomiarowe na miejscu. Zapewnia to wiarygodną podstawę do dokładnej analizy problemu.
  • Właściwa inżynieria. Najprostsze rozwiązania są często najlepsze: często czujnik siły z naszego standardowego portfolio można dostosować do własnych potrzeb. Jeśli nie, opracowujemy odpowiedni czujnik siły, który spełni twoje oczekiwania w 100 %.
  • Niezawodny rozruch. Zainstalowanie czujników siły, uruchomienie systemu: możesz polegać na naszych doświadczonych technikach.
  • Dedykowany serwis posprzedażowy. Rekalibracja i naprawa czujników siły: to także część naszego zakresu usług.

Czujniki wagowe: specjalna forma czujników siły

W portfolio produktów firmy WIKA znajdują się również czujniki wagowe. Jest to specjalna forma czujników siły, zaprojektowanych do zastosowań w sprzęcie do ważenia.Czujniki wagowe zapewniają bardzo wysoką dokładność pomiaru, od 0,01 % do 0,05 % pełnego zakresu. Przetworniki siły są stosowane między innymi w wagach platformowych, napełniających i do pakowania, a także w dynamicznych systemach testujących, elektronicznych wagach precyzyjnych i systemach ważenia przemysłowego.

Czujniki siły: różnorodne wymagania

Przetworniki siły muszą spełniać wiele różnorodnych wymagań - zarówno w średnich przedsiębiorstwach, jak i dużych korporacjach. Tego typu firmy oczekują szybkich realizacji, najwyższej jakości i precyzji, zabezpieczenia przed awariami, bezpieczeństwa inwestycji; przykładają też dużą wagę do ochrony personelu. WIKA wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom.

Można na nas liczyć również w kwestii bezpieczeństwa funkcjonalnego i pracy w ekstremalnych warunkach roboczych. Pracujemy zgodnie z dyrektywą maszynową 2006/42/WE. Oferujemy produkty kompatybilne z PL - poziomem zapewnienia bezpieczeństwa oraz SIL - poziomem nienaruszalności bezpieczeństwa, a także do użytku na obszarach niebezpiecznych (ATEX, IECEx, FM, CSA, UL).

Przetworniki siły: różne technologie

WIKA oferuje trzy technologie konstrukcji czujników siły: tensometryczną, cienkowarstwową i hydrauliczną.

  • Tensometry oporowe (FSG) zapewniają dużą elastyczność w zakresie geometrii i charakteryzują się wysoką dokładnością od 0,01% pełnego zakresu. Czujniki te są w stanie dokładnie mierzyć nawet bardzo niewielkie siły. Tensometry oporowe są przyklejane do obiektu odkształcanego; dostępne są zakresy pomiarowe od 0 ... 0,5 N do 0 ... 10.000 kN.

  • Technologia cienkowarstwowa jest wariantem preferowanym w wielu zastosowaniach, nawet tych bardziej skomplikowanych. Ma wiele zalet, m.in. dobry stosunek jakości do ceny, wytrzymałość, redundantne sygnały wyjściowe o długoterminowej stabilności. Przetworniki siły z czujnikami cienkowarstwowymi są bardzo opłacalne dla specjalnych zastosowań produkcyjnych lub OEM, a także dla zastosowań związanych z bezpieczeństwem ze względu na ich nadmiarowe sygnały wyjściowe.Ponadto zapewniają wysoką wytrzymałość i wysoką długoterminową stabilność. Mostek pomiarowy czujnika siły jest podłączony do korpusu ogniwa pomiarowego na poziomie atomowym dzięki zastosowaniu procesu napylania jonowego. Czujniki te dostępne są z zakresami od 0 ... 1 kN do 0 ... 10.000 kN.

  • Czujnik hydrauliczny składa się z tłoka i obudowy z różnymi uszczelnieniami. Użytkownicy cenią tę metodę pomiaru siły ze względu na łatwość obsługi, wytrzymałość i brak konieczności zapewnienia zasilania. Zakresy pomiarowe mieszczą się w przedziale od 0... 160 N do 0 ... 10.000 kN.

WIKA & tecsis: wspólny sukces

Poprzez integrację uznanego światowego producenta technologii pomiarowej, tecsis, portfolio WIKA zostało uzupełnione o przyrządy do pomiaru siły. Firma tecsis oferuje innowacyjne rozwiązania najwyższej jakości w zakresie technologii czujników i pomiarowej.

Czujniki tensometryczne (np. tensometr) produkowane są lokalnie na trzech kontynentach: zapewnia to oszczędność kosztów, wysoką jakość i niezawodną obsługę w zakresie całego łańcucha produkcji i dostaw. WIKA to prywatna firma, a jej działania ukierunkowane są na przyszłość i długoterminowe wsparcie - jeżeli chodzi o pomiar siły, można na nas polegać.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0