Zapytanie

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Do formularza
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Portfolio produktów WIKA do pomiaru siły obejmuje przetworniki sił ściskających i rozciągających, czujniki siły nacisku i belki tensometryczne, czujniki wagowe, sworzenia pomiarowe, przetworniki sił napinających, przetworniki siły liny stalowej i przetworniki naprężenia.

Czym jest przyrząd do pomiaru siły i jak jest zbudowany?

Przyrząd do pomiaru siły składa się z czujnika i wyświetlacza, na którym wyświetlana jest zmierzona wartość. Spośród typów przyrządów do pomiaru siły oferowanych przez firmę WIKA opisano trzy: zestaw do testowania wciągarek łańcuchowych, FRKPS, zestaw do testowania szczypiec spawalniczych FSK01, oraz przyrządy do pomiaru siły hydraulicznej, które pracują bez zasilania elektrycznego. Wszystkie są łatwe w obsłudze i gwarantują wysoką niezawodność procesu dzięki szybkiemu monitorowaniu ważnych wartości.

Jakie są zalety zestawu do testowania wciągarek łańcuchowych FRKPS jako przyrząd do pomiaru siły?

Oprócz szerokiego wyboru przetworników siłowych i czujników wagowych, firma WIKA oferuje również przyrządy do pomiaru siły. Zestaw do testowania wciągarek łańcuchowych serii FRKPS jest przyrządem do pomiaru siły, za pomocą którego można sprawdzać sprzęgła cierne we wciągarkach łańcuchowych. Kontrole takie przeprowadzane są w regularnych odstępach czasu w obrębie czynności z udziałem wciągarek łańcuchowych.

Z mobilnym FRKPS, przeprowadzanie takich regularnych inspekcji jest szczególnie łatwe, ponieważ urządzenie jest wyjątkowo proste w obsłudze. Zestaw do testowania wciągarek łańcuchowych składa się ze wskaźnika ręcznego, kilku adapterów i tulei centrujących, ładowarki i przewodu sygnałowego. Ponieważ zestaw zawiera szereg popularnych adapterów do najpowszechniejszych typów łańcuchów, w tym łańcuchów ze stali profilowej, FRKPS nadaje się do prawie wszystkich zastosowań przemysłowych w zakresie testowania wciągarek łańcuchowych. Dzięki temu, że przyrząd dostarczany jest w poręcznej aluminiowej walizce, wszystkie elementy przechowywane są w uporządkowany sposób, co pozwala na ich szybkie i łatwe zastosowanie.

Obsługa jest bardzo prosta. Przy naciągu łańcucha, przetwornik siły wciągany jest do ogranicznika naciągu łańcucha i tam zablokowany. Następnie następuje pomiar stosowanej siły w celu ustalenia maksymalnej siły, przy której uruchamia się sprzęgło cierne. Na podstawie porównania z wartościami maksymalnymi następuje sprawdzenie zgodności z wartościami granicznymi. Z dokładnością do około 1 kg, FRKPS może być stosowany w zakresie pomiarowym od 40 kg do 3500 kg.

Który przyrząd do pomiaru siły jest zalecany do wykorzystania w punktach spawania?

Innym przyrządem do pomiaru siły z rodziny produktów WIKA jest "zestaw do testowania szczypiec spawalniczych", seria FSK01. Zestaw do testowania szczypiec spawalniczych stosowany jest na przykład w przemyśle motoryzacyjnym, gdzie często używane są roboty spawalnicze, a oprócz czasu spawania bardzo ważna jest również siła stosowana w procesie. W przypadku urządzeń do zgrzewania punktowego, FSK01 jest używany z przenośnym przyrządem do pomiaru siły w celu sprawdzenia sił elektrod. W regularnych odstępach czasu siły elektrod mierzone są poprzez zwykłe przytrzymanie FSK01 pomiędzy badanymi elektrodami w procesie spawania. Za pomocą dołączonego przyrządu do odczytu można sprawdzić zmierzoną wartość od razu na miejscu i w razie potrzeby skorygować ją, co znacznie wydłuża żywotność urządzeń spawalniczych i gwarantuje niezawodność procesu. Kontrola nie zakłóca procesu produkcyjnego, ponieważ cała procedura trwa tylko chwilę.

Przyrząd do pomiaru siły FSK01 jest dostępny w różnych zakresach pomiarowych: 1 kN, 10 kN i 20 kN. Przetwornik siłowy i wskaźnik są dostarczane w praktycznej walizce testowej. Jeśli testy są przeprowadzane regularnie i często, przyrząd do pomiaru siły jest również dostępny w formie urządzenia stacjonarnego. W tym przypadku zestaw testowy jest instalowany w promieniu roboczym robotów spawalniczych. Kontroler zapewnia regularny kontakt z urządzeniem i sprawdzenie przyłożonych sił.

Do czego nadają się przyrządy do pomiaru siły hydraulicznej?

WIKA oferuje całą gamę przyrządów do pomiaru innych sił. Nasza firma jest aktywna również w dziedzinie pomiaru siły hydraulicznej. Hydrauliczne przetworniki siły z zamontowanymi przyrządami wskaźnikowymi znajdują zastosowanie np. w systemach sterowania lub maszynach specjalnego przeznaczenia. Przyrządy do pomiaru sił hydraulicznych są również bardzo często wykorzystywane do pomiaru sił w tunelach oraz do prac fundamentowych i stabilizacji nachylenia. Duża zaleta instrumentów analogowych: nie potrzebują żadnego zasilania! Doskonale sprawdzają się również na przykład na masztach kablowych: jeśli inne czujniki zostaną zniszczone przez uderzenie pioruna, przyrządy do pomiaru siły hydraulicznej nadal będą działały bez zarzutu.

Wyświetlacze przyrządów do pomiaru siły są albo przykręcone bezpośrednio do korpusu pomiarowego, albo podłączone za pomocą kabla. Obecnie opracowujemy czujniki, które umożliwiają mobilną transmisję zmierzonych wartości. Tym sposobem zmierzone wartości mogą zostać przeniesione do chmury i w każdej chwili wyświetlone na urządzeniu mobilnym oraz ocenione za pomocą specjalnego oprogramowania.


Skontaktuj się z nami

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0