Zapytanie

Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas.

Do formularza
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Temat pomiaru siły dotyczy przede wszystkim wiarygodnych i dokładnych pomiarów siły rozciągającej i ściskającej przy zastosowaniu różnych technologii. Dzięki zaangażowaniu tecsis, uznanego na całym świecie producenta technologii pomiarowej, WIKA może się poszczycić najbardziej rozwiniętym portfolio własnych produktów do pomiaru siły - przekaźniki tensometryczne, tensometry oporowe, mierniki siły nacisku hydraulicznego, jak również przyrządy do innowacyjnego pomiaru siły nacisku wykorzystujące technologię cienkowarstwową, dla różnych geometrii i z zakresami pomiarowymi od 0,5 N do ponad 10 000 kN.

Dlaczego pomiar siły w przemyśle jest tak ważny?

Siła jest mierzona w wielu zastosowaniach, takich jak logistyka portowa, dźwigi, budowa maszyn czy inżynieria geotechniczna, w celu monitorowania procesów i operacji, kontrolowania lub transportowania ładunków. W centrum uwagi znajduje się przede wszystkim ochrona ludzi i maszyn, a także zapewnienie stabilności systemu i niezawodności produkcji. Ponadto pomiar siły przyczynia się do optymalizacji warunków produkcji, poprawy jakości produktów, oszczędności materiałów oraz zapewnienia jakości.

Jak działa pomiar siły?

Pomiar siły służy do pomiaru siły, sił ciężkości lub momentów obrotowych działających między dwoma ciałami. Siły wagowe są mierzone jako siły rozciągające lub ściskające. W przypadku siły rozciągającej, urządzenie pomiarowe jest ciągnięte z siłą, która ma być określona, a w przypadku siły ściskającej, urządzenie pomiarowe jest ściskane z siłą, która ma być określona. Siłę mierzy się zazwyczaj za pomocą przyrządów do pomiaru siły - dokładniej mówiąc, siłomierzy, czujników siły lub przetworników siły.

Jakie przyrządy do pomiaru siły są stosowane w pomiarach siły?

Portfolio w dziedzinie pomiaru siły obejmuje przetworniki siły rozciągającej i ściskającej (np. przetwornik tensometryczny), przetworniki belkowe sił tnących i zginających, przetworniki szeklowe i pierścieniowe, a także przetworniki trzpieniowe, kablowe i przetworniki sił naprężających, ponadto ogniwa obciążnikowe, czujniki hydrauliczne, oraz elektronikę i systemy. Artykuł na temat czujników siły przybliży państwu pojęcia takie jak tensometr oporowy, miernik siły nacisku hydraulicznego i technologia cienkowarstwowa.

Jakie są standardy jakości WIKA w pomiarach siły?

Tak jak w przypadku naszych pozostałych produktów, na sprawdzonej jakości firmy WIKA można polegać. Każdy etap procesu produkcji jest certyfikowany. Oferujemy produkty z najróżniejszymi aprobatami:

  • Procesy zorientowane na produkty - atestowane przez DQS i zgodnie z ISO 9001:2008
  • Czujniki tensometryczne posiadające interfejs CANopen i protokół bezpieczeństwa CANopen do zadań pomiarowych związanych z bezpieczeństwem
  • Produkty kompatybilne z PL - poziomem zapewnienia bezpieczeństwa - oraz SIL - poziomem nienaruszalności bezpieczeństwa - a także do użytku na obszarach niebezpiecznych: ATEX, IECEx, FM, CSA, UL, OIML
   • Pracujemy zgodnie z normą DIN EN ISO 13849-1, dyrektywą maszynową 2006/42/WE, oraz PL e
   • Międzynarodowe kontrole i atesty

  W pomiarze siły, nasze wysokie wymagania jakościowe, jakie stawiamy naszym produktom, motywowane są troską o dobro naszych klientów, z którymi utrzymujemy ścisłą współpracę. W szczególności doceniają oni doświadczenie i kompetencje naszych inżynierów i techników, którzy analizują warunki i procesy na terenie zakładów przetwórczych, aby jak najlepiej spełnić wymagania danego zastosowania. Efektem ich pracy są rozwiązania idealnie dostosowane do potrzeb klienta.

  WIKA & tecsis: Technologia pomiaru siły produkowana we własnym zakresie

  Dzięki integracji ze światowej sławy producentem technologii pomiarowych, firmą tecsis, portfolio WIKA zostało rozszerzone o czujniki siły. tecsis reprezentuje innowacyjne rozwiązania najwyższej jakości w technologii pomiarowej i czujnikowej. Czujniki siły są produkowane w lokalizacjach na trzech kontynentach: ekonomicznie, z zachowaniem wysokiej jakości i niezawodnego serwisu w całym łańcuchu tworzenia wartości i dostaw.

  • W głównym zakładzie w Offenbach w Niemczech nacisk kładziony jest na technologię cienkowarstwową (spawaną) i hydrauliczne przetworniki siły.
  • Nasi eksperci (klejonych) tensometrów mają siedzibę w USA. Specjalizują się przede wszystkim w specjalnych rozwiązaniach dla wysokiej jakości indywidualnej produkcji.
  • W Chinach główny nacisk w pomiarze siły kładziony jest także tensometry, chociaż przede wszystkim dotyczy to specjalnych rozwiązań w produkcji seryjnej

  Jeśli chodzi o czujniki siły, możesz polegać na produktach WIKA - prywatnej firmie, która myśli oraz działa długofalowo.


  Skontaktuj sie z nami

  Czy potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas:

  Schowek - Documenty (0)

  Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

  Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

  Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

  Adres e-mail jest nieprawidłowy.

  • 0