NewModel CPT6030

Analogowy czujnik ciśnienia

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

 • Technologia kalibracji
 • Precyzyjne monitorowanie ciśnienia
 • Czujnik ciśnienia w krytycznych aplikacjach
 • Oprzyrządowanie procesowe

Specjalne właściwości

 • Dokładność metrologiczna: 0.025 % FS na wyjściu 4 ... 20 mA
 • Zakres pomiarowy: 25 mbar ... 1,001 bar [10 inH₂O ... 15,015 psi]
 • Napięcie zasilania DC 15 ... 28 V
 • Kompensacja temperatury: -20 ... +75 °C [-4 ... +167 °F]
 • Zgodność z NAMUR NE43

Opis

Analogowy czujnik ciśnienia CPT6030 to samodzielny przyrząd do wykrywania ciśnienia, który zapewnia bardzo dokładne pomiary ciśnienia za pomocą wyjścia 2-przewodowego, 4 ... 20 mA. Czujnik ten wykorzystuje krzemowy czujnik o niskiej histerezie z elektronicznie skompensowaną liniowością ciśnienia w skompensowanym zakresie temperatur.

CPT6030 charakteryzuje się pełnym zakresem ciśnienia i skompensowanym zakresem temperatur, dzięki czemu osiąga dokładność 0,025% zakresu. Specyfikacja ta obejmuje liniowość, histerezę, przesunięcie powtarzalności i niepewność referencyjną odnośnie zakresu temperatury. Wyświetlana jest również informacja wyjściowa, aktualizowana z prędkością 21 odczytów na sekundę (47 ms).

Zastosowanie
Analogowy czujnik ciśnienia można używać do weryfikacji i regulacji przemysłowych i procesowych przetworników ciśnienia jako kompaktowe rozwiązanie kalibracyjne. Można także używać CPT6030 do zastosowań OEM. Przykłady:

 • Kalibracja przepływu, wilgoci, systemów sterowania ciśnieniem
 • Kalibracja korytarzy powietrznych oraz testowanie czujników w samochodach
 • Przemysł lotniczy i kosmiczny, hydrologia i oceanografia

Zastosowania, gdzie wymagana jest wysoka precyzja pomiarów i długoterminowa stabilność kalibracji. Można stosować także jako wzorzec przesyłu lub przy kalibracji ciśnienia i w obszarach testowania zakładów produkcyjnych.

Funkcje
CPT6030 to inteligentny czujnik ciśnienia z danymi kalibracji i kompensacji przechowywanymi stale w czujniku. Konfiguracja jest możliwa dzięki cyfrowemu interfejsowi RS-232 do ustawienia regulacji punktu zerowego i zakresu. Czujnik można skonfigurować do ciśnienia manometrycznego, bezwzględnego, dwukierunkowego z zakresami ciśnienia sięgającymi 25 mbar... 1001 bar [10 inH₂O ... 15015 psi] i okresem ponownej kalibracji 365 dni. Analogowy czujnik ciśnienia przyjmuje napięcie zasilania od DC 15 ... 28 V, dzięki czemu jest elastyczny i nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań.

Konstrukcja
Konstrukcja i części zwilżane ze stali nierdzewnej 316L są atutem w środowiskach żrących i wilgotnych. Kompaktowa budowa stanowi zaletę w obliczu tendencji do miniaturyzacji w opracowywaniu produktów OEM. Przyłącza procesowe i obudowa mogą zostać dostosowane do potrzeb klienta. Możliwość łatwej wymiany standardowych złączek z wykorzystaniem przyłącza SAE J514/JIC lub Autoclave® F250C.

Mensor
Analogowy czujnik ciśnienia
 • Analogowy czujnik ciśnienia
Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.