Manometry różnicowe z rodziny DELTA-line są stosowane do monitorowania niskich zakresów ciśnienia przy wysokich wymaganiach jednostronnego przeciążenia i ciśnienia statycznego.
Typowe rynki dla tych produktów to: technologia ogrzewania procesowego, przemysł grzewczy, wentylacyjny i klimatyzacyjny, gospodarka wodno - ściekowa oraz budowa maszyn i instalacji. Głównym zadaniem dla tych produktów jest monitorowanie filtrów, sprężarek i pomp.
DELTA-trans znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczna jest transmisja sygnału i jednoczesne wyświetlenie na urządzeniu ciśnienia różnicowego.
Pozycja wskazówki jest określana przez elektroniczny dekoder kątowy, sprawdzony w istotnych dla bezpieczeństwa zastosowaniach w przemyśle motoryzacyjnym – jest to czujnik bezstykowy, dlatego też nie ulega zużyciu ani tarciu.
Wytwarzany jest przez niego elektryczny sygnał wyjściowy (np. 4 ...20 mA) proporcjonalny do ciśnienia, który następnie jest transmitowany w postaci sygnału do sterowni.
Często w tych zastosowaniach, obok wskazania różnicy ciśnień, istotne jest również aktualne ciśnienie robocze. Z tego powodu wskaźnik ciśnienia roboczego jest standardowo zintegrowany z manometrem różnicowym DELTA-trans z sygnałem wyjściowym.
W przypadku manometru różnicowego z aluminiową komorą pomiarową oprócz wskaźnika różnicy ciśnień może być dostarczona wersja ze zintegrowanym wskaźnikiem ciśnienia roboczego. Dwa łatwe do odczytania, mechaniczne wyświetlacze na miejscu nie wymagają zasilania i umożliwiają jednoczesny odczyt ciśnienia roboczego i różnicy ciśnień. Ponadto oszczędza to dodatkowy punkt pomiarowy i uszczelniający, zmniejszając dodatkowe koszty związane z orurowaniem i montażem.
Komora pomiarowa w zależności od wymagań i zastosowania może być wykonana z aluminium lub stali nierdzewnej. Dzięki zwiększonej stabilności komora pomiarowa ze stali nierdzewnej nadaje się również do mediów gazowych.