Model TR10-H

Termometr rezystancyjny

Bez osłony termometrycznej

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

  • Do bezpośredniej instalacji w proces
  • Budowa maszyn
  • Silniki
  • Magazyny
  • Rurociągi i zbiorniki

Specjalne właściwości

  • Zakres zastosowania od -200 ... +600 °C (-328 ... +1112 °F)
  • Do zanurzania, do przykręcania z opcjonalnym przyłączem procesowym
  • Główka przyłączeniowa forma B lub JS
  • Wersja z ochroną przeciwwybuchową Ex i

Opis

Termometry rezystancyjne bez osłony termometrycznej są szczególnie odpowiednie do zastosowań, w których metalowa końcówka czujnika jest bezpośrednio przymocowana do wywierconych otworów, np. w częściach maszyny lub bezpośrednio w instalacji procesowej, do wszystkich zastosowań do mediów nieagresywnych chemicznie i bez właściwości ściernych.

W przypadku montażu w osłonie termometrycznej, powinno być zastosowane sprężynowe złącze zaciskowe, ponieważ tylko w ten sposób końcówka czujnika może być dociśnięta do dolnej części osłony termometrycznej. W innym przypadku końcówka pomiarowa narażona jest na działanie siły krytycznej. Zwykle montowane są bezpośrednio w procesie. Opcjonalnie dostępne są elementy mocujące, takie jak złączki gwintowane, nakrętki, itp.

Elastyczna część czujnika wykonana jest z kabla o izolacji mineralnej (kabel MI). Składa się z osłony zewnętrznej ze stali nierdzewnej, w której wewnętrzny przewód jest zaciśnięty i odizolowany masą ceramiczną o dużej gęstości.

Rezystor pomiarowy jest podłączony bezpośrednio do wewnętrznych przewodów osłoniętego kabla, dlatego też jest odpowiedni do stosowania w wyższych temperaturach. Ze względu na elastyczność i niewielkie średnice termometrów rezystancyjnych z płaszczem mogą być wykorzystywane w trudno dostępnych miejscach. Poza końcówką czujnika i przejściem do kabla łączącego, osłona może być zginana do 3-krotnej średnicy promienia.

Uwaga:
W przypadku odpowiednio wysokiego natężenia przepływu, należy wziąć pod uwagę elastyczność osłoniętego termometru rezystancyjnego.

Opcjonalnie w główce przyłączeniowej może być zamocowany analogowy lub cyfrowy przetwornik z oferty firmy WIKA.

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.