Model PG43SA-D

Manometr z membraną czołową

Do aplikacji sterylnych, ze zintegrowanym monitoringiem membrany, NS 100

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

 • Higieniczny pomiar ciśnienia w przemyśle farmaceutycznym i biotechnologicznym
 • Mechaniczny pomiar ciśnienia w rurociągu, zbiornikach fermentacyjnych oraz w bioreaktorach
 • Wskazanie ciśnienia podczas przetwarzania i transportu wysokowartościowych i krytycznych płynów
 • Odpowiedni do procesów produkcyjnych przy wytwarzaniu aktywnych substancji farmaceutycznych  (API)
 • Do gazów, pary oraz mediów ciekłych,sproszkowanych, krystalizujących i past

Specjalne właściwości

 • Zintegrowany monitoring membrany ze statusem wskaźnika
 • Dwie bariery oddzielające chroniące proces i atmosferę
 • Mechaniczna transmisja ciśnienia bez cieczy transmisyjnej
 • Odpowiedni do autokawów oraz procesów CIP i SIP
 • Postępowanie patentowe w toku w wielu krajach, np. DE 10 2015 006524

Opis

Manometr model PG43SA-D zosłał specjalne opracowany do procesów w przemyśłe farmaceutycznym i biotechnologiczmym, które charakteryzują się wysokimi wymaganiami w zakresie bezpieczeństwa. Dzięki opatentowanemu systemowi monitorowania membrany, eliminowane jest ryzyko niewykrytego uszkodzenia membrany - na tarczy jest to sygnalizowane natychmiast przez czerwony wskaźnik. Jeżeli wskaźnik na tarczy pozostaje biały, element ciśnieniowy jest nienaruszony i nie jest konieczna kosztowna konserwacja punktu pomiarowego. Nawet, jeżeli membrana ulegnie uszkodzeniu, w manometrze znajduje się dodatkowa bariera zapewniająca skuteczną separację środowiska otoczenia i procesu.

Przenoszenie ciśnienia w manometrze odbywa się bezpośrednio z procesu do elementu ciśnieniowego, jest czysto mechaniczne bez udziału żadnego płynu. Membrany są grube i bardzo wytrzymałe oraz charakteryzują się wysoką odpornością na nadciśnienie, co zapewnia bezpieczny pomiar ciśnienia bez jakiegokolwiek ryzyka zanieczyszczenia.

Membrana w połączeniu z aseptycznym przyłączem procesowym  umożliwia wolny od martwych stref dostęp do procesu. Manometr ten znajduje zastosowanie , np. w systemach do wytwarzania ultraczystej pary lub jako niezależne wskazanie ciśnienia, bez potrzeby stosowania zewnętrznego źródła zasilania, na zbiornikach mobilnych.

Model PG43SA-D  ze względu na higieniczną konstrukcję obudowy może być zastoswana w procesie CIP i  SIP oraz w autoklawach w procesach sterylizacji. Dzięki temu proces czyszczenia i sterlizacji jest prosty i efektywny.  Model PG43SA-D spełnia normy sanitarne 3-A i posiada certyfikat EHEDG.

Dostępne są różne wersje certyfikatów 3.1 i 2.2, które są zgodne z wytycznymi GMP, np. świadectwo materiałowe oraz lista wartości mierzonych.

Ze wskaźnikiem stanu do monitorowania membranowej

Safe pressure measurement in sanitary applications | Diaphragm pressure gauges in hygienic design

 • Ze wskaźnikiem stanu do monitorowania membranowejTył manometruSafe pressure measurement in sanitary applications | Diaphragm pressure gauges in hygienic design
Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.