Model PG23CP

Manometr z rurką Bourdona, stal nierdzewna

Do montażu panelowego

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

  • Do gazowych i ciekłych agresywnych mediów, które nie są bardzo lepkie lub krystalizujące, także w atmosferze agresywnej 
  • Specjalne dla wymagań w przemyśle przetwórczym, głównie w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, naftowym i gazowym, energetyce, a także w technologii wodno-ściekowej
  • Jest szczególnie odpowiedni do zastosowań w głowicach odwiertów (WHCPs) i agregatach hydraulicznych (HPUs)

Specjalne właściwości

  • Całkowicie spawany pierścień mocujący, który zapobiega przedostawaniu się wody do panelu sterowania (stopień ochrony  IP 66)
  • Cała konstrukcja ze stali nierdzewnej
  • Opcjonalnie jako wersja bezpieczna "S3" zgodnie z EN 837-1

Opis

Wysokiej jakości manometr PG23CP został specjalnie zaprojektowany dla wymagań przemysłu procesowego. Ten bezpieczny manometr stosowany jest głównie w aplikacjach przemysłu chemicznego i petrochemicznego, naftowym i gazowym, energetyce, a także w technologii wodno-ściekowej.

Typowe punkty pomiarowe to jednostki sterujące i panele sterownicze takie jak agregaty hydrauliczne (HPUs). W celu bezpiecznego zamocowania przyrządu, zastosowano wysokiej jakości kołnierz przedni. Sytuacje montażowe wymagają głównie stopnia ochrony IP 66. Z tego powodu, uszczelnienie modelu PG23CP z panelem wykonuje się przy użyciu w pełni spawanego pierścienia mocującego i dopasowanej płaskiej uszczelki.

Manometry dla przemysłu przetwórczego produkowane są w całości ze stali nierdzewnej, w celu zwiększenia odporności na korozję. Umożliwia to stosowanie w pomiarach agresywnych gazowych  lub ciekłych mediów, również w atmosferze agresywnej.

W normie EN 837-1 dla manometrów, zdefiniowano wersje bezpieczne. W większości aplikacji wersja bezpieczna nie jest wymagana. WIKA produkuje już model PG23CP w wersji bezpiecznej "S1". Konstrukcja ta obejmuje dodatkowy otwór wydmuchowy, który odpowietrza niedopuszczalne nadciśnienie w obudowie (np. z pękniętej rurki Bourdona) przez tylną część obudowy.

Dla trudnych warunków roboczych (np. wibracje), wszystkie przyrządy dostępne są również z opcjonalnym wypełnieniem cieczą.

Manometr z rurką Bourdona, stal nierdzewna
  • Manometr z rurką Bourdona, stal nierdzewna
Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.