Nowości

Powrót do przeglądu

Manometry membranowe do aplikacji sterylnych, także w wersji ATEX

Włocławek, październik 2018.
Firma WIKA rozszerzyła możliwe zastosowania manometru membranowego serii PG43SA: Model PG43SA-S jest aktualnie dostępny w wersji z aprobatą ATEX. Manometr może więc być stosowany w obszarach z typem ochrony przed zapłonem w strefie Ex h 1 (gaz) i 21 (pył).

W procesach krytycznych dla bezpieczeństwa w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym, model PG43SA-S i inne przyrządy z tej serii są także przydatne w wyniku zastosowani w nich „suchej komory pomiarowej” (bez ryzyka zanieczyszczenia przez płyn transmisyjny), nadzwyczaj wytrzymałego elementu membrany i wysokiej ochrony przed przeciążeniem. Ponadto model PG43SA-D jest jedynym przyrządem tego typu mającym zintegrowane monitorowanie elementu membrany. Funkcjonalność ta została opatentowana: pęknięcie membrany jest widoczne na tarczy w postaci znacznika. W przypadku wystąpienia takiej usterki, druga bariera zapewnia uszczelnienie procesu.

Wszystkie manometry higieniczne serii PG43SA spełniają wymagania organizacji 3-A Sanitary Standard i są certyfikowane zgodnie z EHEDG. Są one zgodne z CIP i SIP oraz opcjonalnie można je w całości poddawać sterylizacji w autoklawie.

Słowo kluczowe: PG43SA-S i -D

Manometry membranowe do aplikacji sterylnych, także w wersji ATEX
  • Manometry membranowe do aplikacji sterylnych, także w wersji ATEX
Pobierz nowości