Nowości

Powrót do przeglądu

Efektywna kalibracja z tabletem i Bluetooth

Klingenberg, wrzesień 2013.

Firma WIKA wprowadziła na rynek nowej generacji jednostkę kalibracyjną do pomiaru ciśnienia. Model CPU6000 wykorzystuje technologie: tablet, Bluetooth oraz nową wersję oprogramowania kalibracyjnego (WIKA –CAL).Zwiększa tym samym jakość i efektywność procesów kalibracyjnych, poprzez pozyskiwanie danych i wystawianie certyfikatów.

Nowa seria urządzeń zawiera w sobie trzy warianty. Model CPU6000-W zapewnia pomiar wartości środowiskowych w laboratorium ( ciśnienie, wilgotność, temperatura). Rozwiązanie w postaci „stacja pogodowa“ nie potrzebuje dodatkowego sensora barometrycznego.

Model CPU6000-S określa temperaturę cylindra i położenie tłoka z obciążnikami. Kalkulacja odważników potrzebnych do wytworzenia ciśnienia może być zoptymalizowana poprzez użycie iPad z aplikacją WIKA CPB-CAL. Wykorzystując technologię Bluetooth, iPad łączy wartości pomiaru z sensora i stacji pogodowej z ustalonymi parametrami urządzenia z internetowej bazy danych. System pracuje niezależnie od producenta.

Uzupełnieniem tego zestawu jest multimeter CPU6000-M będący źródłem zasilania elektronicznych urządzeń testowych oraz mierzący wartości sygnałów prądowych i napięciowych.

Wszystkie dane z jednostki kalibracyjnej rejestrowane są w pamięci komputera za pomocą oprogramowania WIKA-CAL, dzięki czemu mogą być one równocześnie wykorzystane w kilku zadaniach kalibracyjnych.

Hasło: CPU6000

Efektywna kalibracja z tabletem i Bluetooth
  • Efektywna kalibracja z tabletem i Bluetooth
Pobierz nowości