Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

  • 1
  • 2

Wiele części maszyn narażonych jest podczas pracy na działanie ciśnienia wewnętrznego, np. zawory i armatura, akumulatory ciśnieniowe, węże hydrauliczne lub przewody paliwowe. Testy części i z tymi częściami przeprowadzane są podczas rozwoju produktu, a następnie podczas produkcji seryjnej w celu zapewnienia jakości. Jeżeli mają być wyznaczone wartości maksymalne do momentu zniszczenia w testach w laboratorium, o tyle podczas produkcji sprawdzana jest działanie, np. szczelność wewnętrzna i zewnętrzna (próby szczelności).

Pompy trzpieniowe są jednym z typów pomp stosowanych w wysokociśnieniowych stanowiskach badawczych. Nie jest tu generowany żaden przepływ objętościowy, lecz raczej płyn ulega sprężeniu. Za pomocą pompy trzpieniowej można bardzo precyzyjnie ustawić wysokie ciśnienie. Porównanie z badanym elementem wymaga wzorca, takiego jak manometr wysokiego ciśnienia lub czujnik wysokiego ciśnienia, który umożliwia automatyczny zapis danych. Firma WIKA oferuje przyrządy do pomiaru ciśnienia do 15,000 barów dla elektronicznych czujników ciśnienia i do 6,000 barów dla manometrów wysokiego ciśnienia.

Przemysł 4.0 również obejmuje wysokociśnieniowe stanowiska testowe, w których następuje przejście od wskazań przyrządów pomiarowych do czujników elektronicznych umożliwiających wykonywanie zautomatyzowanych i powtarzalnych testów.

z