Modele GFU08-B, GFU08-C, GFU08-E, GFU08-W

Wózek z butlą do napełniania gazu SF6

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

  • Bezemisyjne napełnianie zbiorników gazu SF6
  • Opcjonalnie z wbudowaną wagą
  • Opcjonalnie z pompą próżniową

Specjalne właściwości

  • Bezpieczne mocowanie butli z gazem
  • Konstrukcja uniemożliwiająca popełnienie błędów podczas obsługi pozwala uniknąć emisji
  • Dokładna waga z dużym cyfrowym wskaźnikiem
  • Precyzyjne napełnianie zbiorników gazem SF6 w oparciu o technologię ważenia
  • 5 pomp próżniowych do wyboru

Opis

Wytrzymałe, modularne wózki do transportu butli gazowych z serii GFU08 służą do napełniania i uzupełniania gazu SF6 w zbiornikach. Modularna konstrukcja zapewnia możliwość stosowania na całym świecie dzięki zestawowi różnych złącz mechanicznych i elektrycznych.

Istnieją 4 wersje urządzenia:
- Model GFU08-B: Wózek do napełniania
- Model GFU08-W: Wózek do napełniania z wagą
- Model GFU08-E: Wózek do napełniania z pompą próżniową
- Model GFU08-C: Wózek do napełniania z wagą i pompą próżniową

Modele GFU08-E i GFU08-C są wyposażone w pompy próżniowe. Umożliwiają one odsysanie powietrza ze zbiorników SF6, tak aby możliwe było ich profesjonalne napełnienie tym gazem. Pompa próżniowa 16 m³/h wbudowana standardowo w modele GFU08-E i GFU08-C umożliwia szybkie odsysanie do ciśnienia < 1 mbar (0,75 Tora).

Dla większych objętości dostępna jest opcjonalnie pompa zapewniająca ssanie do 40 m³/h. Dzięki pompom dwustopniowym ciśnienie końcowe może być zredukowane nawet do 2 x 10-3 mbar. Dzięki temu nie istnieje ryzyko zbyt wysokiej wilgotności lub obecności powietrza w zbiorniku gazu SF6.

W wózkach GFU08-W i GFU08-C wbudowana jest waga do butli z gazem umożliwiająca dokładne określenie ilości SF6 użytej do napełniania. Wózek do napełniania jest więc doskonałym narzędziem do zastosowania metody bilansu masy zgodnie z dyrektywą IPCC do przygotowywania raportów z emisji.

Specjalny płaski czujnik wagowy znajdujący się pod butlą gazową umożliwia łatwe zakładanie i zdejmowanie ciężkich butli przez jedną osobę.

Funkcjonalność
Bezpośrednio przed pierwszym napełnieniem gazem SF6, zbiornik gazu musi zostać spuszczony, a następnie dodatkowo opróżniony za pomocą opcjonalnej pompy próżniowej. Węże stosowane do odsysania i napełniania są odizolowane od siebie, dzięki czemu w żadnym wypadku nie dojdzie do przypadkowego uwolnienia SF6 do atmosfery. Przekroje węży do odsysania zostały zoptymalizowane w zależności od mocy pompy (DN 8, DN 20). W tym samym czasie liczba elementów łączących jest niewielka, aby zminimalizować ryzyko wycieku. Im niższe ciśnienie końcowe po odsysaniu, tym niższe stężenie niepożądanego powietrza i wilgotność. Dostępny wybór pomp próżniowych pozwala spełnić różnorodne wymagania klientów w zakresie czasu odprowadzania i ciśnienia końcowego. Napełnianie zbiorników gazem SF6 o wysokiej czystości jest niezwykle istotne dla bezpiecznego działania i ograniczenia nakładów na konserwację układów wypełnionych tym gazem.

Aby rozpocząć napełnianie SF6, operator ustawia wymagane ciśnienie napełnienia. Wąż napełniający podłączany jest do sprzętu przez zawory samozamykające. Przed rozpoczęciem napełniania wyświetlacz wagi jest tarowany; w ten sposób łatwo można odczytać poziom napełnienia SF6. Specjalny przycisk umożliwia przełączanie pomiędzy obciążeniem brutto
a starowanym.

Opcjonalna waga w modelach GFU08-W oraz GFU08-C posiada dokładność ponad 0,02%. Sześciocyfrowy wyświetlacz LCD z podświetleniem LED i zasilaniem akumulatorowym jest szczególnie przydatny do tego typu mobilnych zastosowań dzięki stopniowi ochrony IP65 i 75 godzinom pracy na jednym ładowaniu. Można ustawić opóźnienie czasowe, po którym wyłącza się on automatycznie w przypadku nieużywania. Podświetlenie również można wyłączyć w celu oszczędzania akumulatora. Cykl ładowania jest wskazywany przez czerwoną/zieloną lampkę ładowania.

Pas z mechanizmem grzechotkowym ułatwia bezpieczne przymocowanie butli do wózka transportowego. Pas jest zgodny z EN 12195-2 i umożliwia uzyskanie siły napinającej do 250 daN.

Dzięki dużym kołom o odpowiednim wyważeniu i doskonałej charakterystyce, wózki transportowe są szczególnie przydatne do zastosowania w rozdzielnicach wewnątrz pomieszczeń (dostępne są opcjonalne opony pneumatyczne do pracy z rozdzielnicami zewnętrznymi).

Wersja podstawowa, model GFU08-B

Wersja podstawowa, model GFU08-B

  • Wersja podstawowa, model GFU08-B
Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.