Model GDHT-20

Przetwornik

Do pomiaru gęstości, temperatury, ciśnienia i wilgotności gazów izolacyjnych, z wyjściem Modbus®

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

  • Stałe monitorowanie odpowiednich parametrów stanu gazu w zamkniętych zbiornikach
  • Do wewnętrznych i zewnętrznych sprzętów izolowanych gazem SF6 oraz alternatywnych urządzeń izolowanych gazem

Specjalne właściwości

  • Technologia sensorów o wysokiej dokładności
  • Protokół wyjściowy MODBUS® poprzez RS-485
  • Stopień ochrony IP 65
  • Bardzo dobra stabilność długookresowa i charakterystyki EMC
  • Kompaktowe rozmiary

Opis

Przetwornik GDHT-20 jest systemem wieloczujnikowym z wyjściem cyfrowym do pomiaru parametrów ciśnienia, temperatury i wilgotności. Na podstawie tych wartości pomiarowych, można określić dane dotyczące stanu.


Stały monitoring
W celu uniknięcia błędów systemowych w rozdzielnicach i, w tym, awarii sieciowych, niezbędne jest stałe monitorowanie gęstości gazu i zawartości wilgoci.

Przetwornik GDHT-20 oblicza aktualną gęstość gazu z ciśnienia i temperatury przy zastosowaniu złożonego równania wirialnego w mocnym mikroprocesorze przetwornika. Zmiany ciśnienia wynikające z efektów termicznych zostaną zrekompensowane przez to i nie będą miały wpływu na wartość wyjściową.

Ponadto przetwornik GDHT-20 dostarcza informacji online na temat wilgotności lub punktu rosy, co umożliwia monitoring w rozumieniu wytycznych Cigré i norm IEC.

Magistrala MODBUS® 
Interfejs RS-485 komunikuje się za pomocą protokołu MODBUS® RTU. Parametry wyjściowe przyrządu i ich jednostki mogą zostać skonfigurowane i odczytywane zgodnie z wymaganiami. GDHT-20 może zostać skonfigurowany w wartościach procentowych przez użytkownika dla każdej zdefiniowanej mieszaniny gazu SF6. N2 , CF4., O2, CO2, 3M™ Novec™ 470, He i Ar. Obliczenie gęstości gazu opiera się na metodzie ciśnienia cząstkowego poszczególnych składników gazu. Wartości wilgotności mogą być wyprowadzane dla gazu SF6 i N2.

Stabilność sygnału
Ze względu na wysoką stabilność długookresową, przetwornik jest bezobsługowy i nie wymaga ponownej kalibracji. Dzięki hermetycznie uszczelnionym spawom i konstrukcji komory pomiarowej bez elementów uszczelniających, zapewnione jest trwałe uszczelnienie komory pomiarowej.

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.