Model GD10-F

Przetwornik gęstości gazu

W obudowie polowej

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

  • Monitoring gęstości gazu SF6 w zamkniętych zbiornikach
  • Do instalacji zewnętrznych w aparaturze rozdzielcznej z izolacją gazową SF6

Specjalne właściwości

  • Zakresy pomiarowe od 0 ... 10 g/litr do 0 ... 80 g/litr
  • Sygnał wyjściowy 4 ... 20 mA, 2-przewodowy
  • Kompensacja temperaturowa i hermetyczne uszczelnienie, dlatego nie ma wpływu temperatury, przez zmiany ciśnienia atmosferycznego lub różnice w wysokości 
  • Części zwilżane i obudowa wykonane w całości ze stali nierdzewnej, w całości spawane
  • Stopień ochrony IP 67, obudowa polowa, doskonała stabilność długookresowa, wysoka wydajność EMI, zgodność CE

Opis

Przetwornik gęstości gazu jest kompensowany elektronicznie. Kompensacja jest następstwem nieliniowego zachowania gazu SF6. Podstawową zasadą jest kalkulacja następującej funkcji wiriał. Przetwornik gęstości gazu podnosi ciśnienie i temperaturę zmiennych fizycznych gazu SF6 zawartych w urządzeniu (zbiorniku). Aktualna gęstość gazu ustalana jest z obu zmiennych za pomocą elektronicznego systemu obliczeń. Termicznie wywołane zmiany ciśnienia są kompensowane i nie wpływają na sygnał wyjściowy.

Przetwornik gęstości gazu generuje proporcjonalny do gęstości, standaryzowany sygnał 4 ... 20 mA.

Zarówno rekalibracja sygnału zerowego, jak i obsługa serwisowa nie będą już konieczne ze względu na wysoką stabilność długookresową przetwornika.

Części zwilżane wykonane są standardowo ze stali nierdzewnej. Hermetycznie spawana komora pomiarowa gwarantuje długoterminową szczelność. Określona struktura komory pomiarowej nie wymaga absolutnie wewnętrznych elementów uszczelniających, tak więc wykluczony jest jakikolwiek wyciek z przyrządu.Dzięki takim właściwościom przetwornik gęstości gazu jest niezależny także od zmian ciśnienia atmosferycznego oraz wysokości montażowej.

Właściwości EMI są przetestowane zgodnie z normami przemysłowymi (patrz strona 3) i gwarantują bezpieczny odbiór sygnału, które są szczególnie odpowiednie do trudnych warunków panujących w jednostkach przełączających wysokiego ciśnienia.

Przetwornik gęstości gazu
  • Przetwornik gęstości gazu
Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.