Model GD10-F2

Przetwornik gęstości gazu

Z sygnałem gęstości 4 ... 20 mA i temperatury 4 ... 20 mA

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

  • Monitoring gęstości gazu SF6 w zamkniętych zbiornikach
  • Do instalacji zewnętrznych i wewnętrznych w jednostkach przełączających z izolacją gazową SF6
  • Łatwy do zintegrowania z systemem zarządzania gazem

Specjalne właściwości

  • Podwójny odczyt gęstości i temperatury
  • Głęboka obudowa mieszcząca dodatkowy przetwornik temperatury
  • Wyjście: 2 x 4 ... 20 mA
  • Części zwilżane wykonane ze stali nierdzewnej, w pełni spawane
  • Wysoka wydajność EMI, zgodność CE, doskonała stabilność długookresowa

Opis

Model GD10-F2 posiada przetwornik gęstości gazu z dodatkowym czujnikiem temperatury i zintegrowany przetwornik temperatury w specjalnej główce przyłączeniowej .

Funkcjonuje on w pełni jako standardowy przetwornik gęstości gazu GD10, jednak podwójne wyjście pozwala skompensować wpływy zakłóceń równowagi temperatury indywidualnego zbiornika.

Sam przetwornik gęstości jest kompensowany elektrycznie w następstwie nieliniowego zachowania gazu SF6 zgodnie z równaniem wirialnym.

Przetwornik gęstości gazu podnosi ciśnienie i temperaturę gazu SF6 zawartego w zbiorniku. Bieżąca gęstość gazu jest ustalana z obu zmiennych za pomocą elektronicznego systemu kalkulacji.

Wywołane termicznie zmiany ciśnienia są kompensowane dynamicznie i nie wpływają na sygnał wyjściowy. Przetwornik gęstości gazu generuje proporcjonalny do gęstości, standaryzowany sygnał 4 ... 20 mA (zakresy pomiarowe od 0 ... 10 g/litr do 0 ... 80 g/litr).

Zarówno rekalibracja sygnału zerowego, jak i obsługa serwisowa nie są konieczne z uwagi na wysoką stabilność długookresową. W standardzie, części zwilżane wykonane są ze stali nierdzewnej.

Hermetycznie spawana komora pomiarowa gwarantuje wysoką długoterminową szczelność. Specyficzna struktura komory pomiarowej sprawia, że nie są absolutnie wymagane wewnętrzne elementy uszczelniające, stąd nie występują wycieki z przyrządu.

Z uwagi na te cechy przetwornik gęstości gazu jest niezależny od zmian ciśnienia atmosferycznego i zmiennej wysokości montażowej. Obudowa posiada stopień ochrony IP 65.

Właściwości EMI przetwornika zostały przetestowane zgodnie z IEC 61000-4 do IEC 61000-4-6 i gwarantują bezpieczny odbiór sygnału, który jest szczególnie odpowiedni do warunków panujących w wysokonapięciowych jednostkach przełączających.

Przetwornik gęstości gazu
  • Przetwornik gęstości gazu
Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.