Model CTP5000

Kalibracja termometrów

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Kalibracja termometrów - zastosowanie termometru kontrolnego

    • Termometr kontrolny do bardzo dokładnego pomiaru  temperatury w zakresie -196 ... +660 ° C (-321 ... +1.220 °F)

  • Termometr kontrolny i precyzyjny przyrząd do testowania , regulacji i kalibracji termometrów w fabrykach oraz w laboratoriach kalibracyjnych.
  • Kalibracja porównawcza w kalibratorach z suchym otworem pomiarowym, piecykach kalibracyjnych i kalibratorach kąpielowych.


Kalibracja termometrów - zastosowanie termometru kontrolnego

  • Zakres temperatury: -196 ... +660 °C
  • Wysoka stabilność
  • Niskie przesunięcie, długi czas pracy
  • Odsłonięte przewody, złącze DIN lub wtyczka SMART


Kalibracja termometrów - opis termometru kontrolnego

CTP5000 to pełna gama platynowych termometrów rezystancyjnych (PRT) do wszystkich zastosowań - od kalibracji termometrów w zakładzie. Jeżeli produkty dostępne "od ręki" nie spełniają potrzeb klienta, istnieje możliwość wyprodukowania termometru według praktycznie dowolnej specyfikacji.

WIKA oferuje również rezystory wzorcowe do kalibracji platynowych termometrów rezystancyjnych. Przy zastosowaniu kalibrowanych sond z precyzyjnym termometrem dane kalibracji można przechowywać w pamięci przyrządu lub, w przypadku stosowania sond ASL SMART, kalibracja dla wygody jest przechowywana w elektronicznym module pamięci znajdującym się w złączu. Dzięki temu przemieszczanie sondy SMART pomiędzy różnymi kanałami lub przyrządami jest łatwe: ponieważ dane kalibracji są przechowywane w złączu sondy, nie ma konieczności wprowadzania danych kalibracji termometrów do aktualnie używanego kanału przyrządu.

Próbki testowe i termometr kontrolne zostają doprowadzone do tej samej temperatury w układzie kondycjonowania termicznego. Po uzyskaniu stabilnej temperatury zostaje odczytana temperatura próbek testowych lub mierzone są ich sygnały wyjściowe (oporność, napięcie termoelektryczne oraz standardowy sygnał), które są następnie porównane z termometrem wzorcowym.

Dzięki zastosowaniu opisanej metody porównawczej można znacznie ograniczyć niepewność pomiaru, ponieważ uwzględniana jest nie tylko temperatura wyświetlana przez układ kondycjonowania termicznego.

Termometr kontrolny, model CTP5000

Termometr kontrolny, model CTP5000

  • Termometr kontrolny, model CTP5000
Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.