Model CPC2000

Przenośny kontroler na niskie zakresy ciśnienia

Wybrane dokumenty
Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

Zastosowanie

 • Mobilna kalibracja przyrządów do pomiaru niskiego ciśnienia
 • Doprowadzanie bardzo niskich ciśnień dodatnich i ujemnych
 • Dokładny pomiar niskich ciśnień manometrycznych i różnicowych

Specjalne właściwości

  • Zakresy ciśnień: 1 ... 1000 mbar, (0.01 ... 14.5 psi)
  • Dokładność do 0,1 % FS
  • Wbudowany automatyczny generator ciśnienia
  • Przenośność i możliwość użytkowania bez zasilacza dzięki baterii litowo-jonowej
  • Prosta obsługa

 


Opis

Zastosowanie
Opisywany przyrząd służy głównie do użytkowania w zastosowaniach HVAC, filtrowania, w pomieszczeniach czystych i technologii medycznej jako kalibrator sprzętu pomiarowego o wysokiej dokładności i/lub jako precyzyjny przetwornik ciśnienia.

Funkcjonalność
Kontroler niskociśnieniowy CPC2000 może być zasilany z sieci lub z baterii i posiada wbudowany generator ciśnienia oraz wzorzec. Wytwarzanie ciśnienia odbywa się za pomocą wbudowanej pompy elektrycznej, która może wytwarzać ciśnienie dodatnie i/lub ujemne na obydwu przyłączach. Po włączeniu urządzenia automatycznie przeprowadzana jest regulacja punktu zerowego, co eliminuje jego dryf.

Przygotowanie do kalibracji wymaga jedynie dokonania kilku ustawień. Najpierw należy za pomocą przycisku MENU wybrać jedną z wbudowanych jednostek ciśnienia oraz krok zmiany ciśnienia z zakresu 0 ... 50 %.

Następnie, po wprowadzeniu pełnej skali w trybie regulacji, ciśnienie może być łatwo zwiększone lub zmniejszone o wcześniej określoną wartość za pomocą przycisków nawigacyjnych. Aby sprawdzić czy zestaw kalibracyjny lub badany przedmiot jest szczelny, należy skorzystać z przycisku LEAK. Po jego naciśnięciu ciśnienie w zestawie jest zamrażane, po czym mierzone są i wyświetlane wszelkie spadki ciśnienia oraz czas, po jakim nastąpiły.

Interfejs
Przyrząd jest wyposażony w interfejs RS-232 oraz USB co pozwala na komunikację i wymianę danych z PC.

Oprogramowanie
Oprogramowanie kalibracyjne WIKA-Cal jest dostępne dla CPC2000.WIKA-Cal oferuje również, oprócz kalibracji obsługiwanej przez komputer PC, zarządzanie danymi kalibracji i danymi w bazie danych SQL.

Certyfikat kalibracji
Dokładność przyrządu potwierdzona jest certyfikatem kalibracji fabrycznej. Na życzenie klienta dostarczamy także certyfikat kalibracji DKD/DAkkS.

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.