Termometry z urządzeniami kontaktowymi znajdują zastosowanie tam, gdzie temperatura procesowa musi być wskazywana lokalnie, a jednocześnie w tym samym czasie muszą być monitorowane wartości progowe. Styki przełączające powodują przerwanie elektrycznego obwodu sterowania w zależności od miejsca, w którym znajduje się wskaźnik przyrządu pomiarowego. Jeżeli odczyt jest istotnie wyższy, lub niższy, od ustawionej wartości, uwalniany jest alarm, stąd określenie „styk alarmowy”. Opisywane przyrządy są także odpowiednie do uruchamiania, zatrzymywania lub przełączania procesów.

Obsługa klienta Masz pytania? Znajdź kontakt dla swojego województwa.

z

Zgodnie z jakimi normami są produkowane termometry gazowe i bimetaliczne?

Termometry gazowe i bimetaliczne produkowane są zgodnie z normą EN 13190. Jeżeli mają przyłącze elektryczne obowiązuje norma DIN 16196.

Jak działa termometr bimetaliczny?

Pasek z trwale laminowanej blachy wykonany z metali o różnych współczynnikach rozszerzalności ( bimetal), który zgina się pod wpływem jakiejkolwiek zmiany temperatury. Wygięcie w przybliżeniu jest proporcjonalne do zmiany temperatury. W dw&oacu ... więcej

Schowek - Documenty (0)

Obecnie nie ma żadnych dokumentów w schowku. Można dodać dowolny dokument z obszaru pobierz do schowka. Aby to zrobić, trzeba wybrać żądany język za pomocą flagi.

Osiągnięta została maksymalna liczba 20 pozycji.

Aby otrzymać link do pobrania za pośrednictwem poczty e-mail, wpisz tutaj swój adres:

Adres e-mail jest nieprawidłowy.