Portfolio produktowe

Wszechstronność i elastyczność

Niezrównana szerokość i głębokość asortymentu oferuje duży wybór rozwiązań pomiarowych. Program WIKA podzielony jest na kilka linii produkcyjnych i dlatego odpowiedni jest dla jak najszerszego zakresu zastosowań. Ponadto, wiele przyrządów pomiarowych może być z sobą łączonych lub rozszerzanych, na przykład z separatorami membranowymi, kapilarami lub osłonami termometrycznymi.

 

Elektroniczny pomiar ciśnienia

Wszystko z jedno źródła WIKA oferuje pełny zakres elektronicznych urządzeń do pomiaru ciśnienia: presostat, sensory ciśnienia, przełączniki ciśnienia, przetworniki ciśnienia i przetworniki do procesu dla pomiaru ciśnienia przyrządu, absolutnego i różnicowego. Przyrządy te wyposażone są w standaryzowany sygnał wyjściowy prądowy lub napięciowy, interfejsy i protokoły dla różnych technologii szynowych. Niezależnie czy jest to czujnik ceramiczny, tensometryczny czy piezorezystancyjny, WIKA rozwija i produkuje pełny zakres najnowocześniejszych technologii czujników.

Mechatroniczny pomiar ciśnienia

Rozważne rozwiązanie z wieloma korzyściami: jako rezultat prawie nieograniczonych opcji dla różnych kombinacji mechanicznych systemów pomiarowych, kontaktów przełączających, sygnałów wyjściowych i przyłączy elektrycznych, możliwy jest niezwykle szeroki asortyment wariantów przyrządów. Dzięki syntezie mechanicznego wyświetlacza z kontaktem przełączającym lub funkcją przetwornika, możliwe jest nie tylko wyświetlanie mierzonych wartości bez potrzeby zewnętrznego zasilania, ale także monitorowanie wartości granicznych lub kontrola procesu. Portfolio uzupełnianie jest przez mechaniczne przełączniki ciśnienia o dużej mocy przełączania.

Mechaniczny pomiar ciśnienia

W celu zapewnienia najwyższej jakości wskazania manometrów odpowiadających za pomiar ciśnienia, względnego, absolutnego lub różnicowego testowane są miliony razy. Dla optymalnego rozwiązania, dla najszerszego zakresu aplikacji, istnieje wybór pomiędzy systemami pomiarowymi z rurką Bourdona, elementem membranowym lub elementem puszkowym. Dla różnych wymagań oprzyrządowania dla przemysłu i procesu, dostępne są elementy ciśnieniowe ze stopu miedzi, stali nierdzewnej lub materiałów specjalnych. Przyrządy te obejmują zakresy skali od 0 … 0.5 mbar do 0 … 7,000 bar, i dokładność wskazań do 0.1 %.

Separatory membranowe

Separatory membranowe WIKA, wyposażone w manometry, czujniki ciśnienia, przetworniki ciśnienia itp., są rozpoznawane i cenione w skali międzynarodowej jako produkty dla najtrudniejszych zadań pomiarowych. Przyrządy te mogą być stosowane w ekstremalnych temperaturach od -90 do +400 °C, z mediami agresywnymi, korozyjnymi, heterogenicznymi, ściernymi, bardzo lepkimi i toksycznymi. Dostępne są optymalne konstrukcje separatorów membranowych, materiałów i mediów wypełniających dla każdej aplikacji.

Elektryczny pomiar temperatury

Dla każdego zakresu temperatur odpowiednie rozwiązanie: portfolio produktowe WIKA obejmuje termopary, termometry rezystancyjne (PTC i NTC) ze zintegrowanym przyłączem lub podłączonym przewodem i wersje z główką przyłączeniową. Zakresy pomiarowe zaczynają się od -200 do +1,700 °C. Przełączniki temperatury, analogowe i cyfrowe przetworniki temperatury, kontrolery temperatury i wyświetlacze cyfrowe uzupełniają nasz zakres produktów.

Mechatroniczny pomiar temperatury

W wyniku integracji kontaktów przełączających i sygnałów wyjściowych z mechanicznymi przyrządami do pomiaru temperatury, WIKA może zaoferować szeroką różnorodność połączonych urządzeń. Przy pomocy kontaktów przełączających pozycja wskazówki uruchamia zmianę kiedy wartość mierzona albo spada poniżej, albo przekracza zaprogramowaną wartość. Elektryczne sygnały wyjściowe są rozwiązane poprzez dodatkowy, niezależny obwód sensora. Alternatywnie, standaryzowany analogowy sygnał wyjściowy  może być generowany za pomocą kodera kąta. Portfolio uzupełniane jest przez mechaniczne przełączniki temperatury.

Mechaniczny pomiar temperatury

Praca naszych termometrów tarczowych oparta jest na zasadzie bimetalu, rozszerzalności lub pobudzenia gazu. Możliwe są więc zakresy pomiarowe -200  do +700 °C w różnych klasach dokładności, czasach odpowiedzi  i odporności na wpływy środowiska. Różne konstrukcje przyłączy, średnice czujnika i indywidualne długości czujnika umożliwiają elastyczność punktu pomiarowego. Szczególnie wszechstronne są termometry tarczowe z kapilarą. Wszystkie termometry, jesli jest to wymagane, są odpowiednie do pracy z osłoną termometryczną.

Osłony termometryczne

Dla wymagających warunków pracy dostępne są osłony termometryczne WIKA, zarówno w wykonaniu jednoczęściowym, jak i wieloczęściowym. Oferowane warianty różnią się głównie wykonaniem; kołnierzowe, gwintowe lub do wspawania. Ponadto, osłony termometryczne dostępne są w wykonaniu Van Stone i z przyłączami dla aplikacji sanitarnych. Wybór materiałów i produkcja zgodnie z wymaganiami klienta zapewnia optymalną ochronę czujnika i precyzyjny pomiar.

Pomiar poziomu

Operujemy na Twoim poziomie. WIKA posiada pełen zakres urządzeń do pomiaru poziomu dostępnych dla temperatur do 450°C, gęstości od 400kg/m3 i ciśnieniu do 500 bar. Zakres produktów zawiera wskaźniki poziomu typu bypass, szklane wskaźniki poziomu, magnetyczne przełączniki pływakowe i przełączniki optoelektroniczne, mierniki poziomu. Wykonania na życzenie klienta dopełniają ofertę firmy WIKA.

Technologia kalibracja

Najwyższa precyzja dla każdego wymagania. WIKA oferuje szerokie spektrum przyrządów do kalibracji dla fizycznych wartości ciśnienia i temperatury, i dla wartości mierzonych elektrycznie. Mnogość specjalnych patentów zapewnia niezrównane możliwości działania za pomocą wielu naszych przyrządów do kalibracji. Zakres usług obejmuje kalibrację ciśnienia i temperatury w należących do WIKA  akredytowanych laboratoriach kalibracji DKD/DAkkS oraz mobilny serwis  do kalibracji przyrządów na miejscu.

Akcesoria

Doskonałym uzupełnieniem naszej szerokiej oferty przyrządów do pomiaru ciśnienia, temperatury i poziomu oraz technologii kalibracji są akcesoria WIKA. Kompleksowy program akcesoriów obejmuje zawory manometryczne, kurki, rurki syfonowe, adaptery, wyświetlacze cyfrowe, kontrolery temperatury i wiele innych.